Wpis z mikrobloga

1. Bungie odchodzi od Activision i zabiera Destiny ze sobą
2. Phil Spencer wrzuca na TT wpis że nie może się już doczekać współpracy z jego ulubionym studiem i owoców tej współpracy na Xbox
3. Bungie dziękuję Philowi (Activision to teraz best friends z Sony)
4. Pojawia się informacja że Acti nie zarobiło na Destiny praktycznie żadnych pieniędzy bo przerabianie gry i kryzysy wizerunkowe były za duże
4. Właśnie wylądował news że Destiny 3 jest w bardzo zaawansowanej fazie prac, ogłoszenie na E3 2019 i premiera na nowej generacji w 2020.

Czyżby Microsoft brał taże Bungie pod swoje skrzydła? Destiny 3 jako exclusive na Xboxa? Albo przynajmniej exclusive content i zestawy z grą.
Wygląda to zajebiście ciekawie i zdaje mi się że kolejna generacja to będzie prawdziwa walka o konsumenta na czym wszyscy skorzystamy. Bo Sony obecnie jest trochę antykonsumenckie (#!$%@? promocje w EU, dużo gorsze niż w USA gdzie muszą walczyć z Xboxem, brak abonamentów itd.) ale monopoliście się nie dziwie.

Teraz jeszcze bardziej czekam na next geny i chyba będę łykał konsole obydwu firm na premierę.

#ps4 #destiny #xbox #xboxone #pcmasterrace
  • 15
@The_Riddler: Mnie bardziej zastanawia co się dzieję w samym Acitvision Blizzard, dziś ogłoszono odejście Mike Morhaime, kolejna ważna osoba ze starego Blizzarda, jestem ciekaw czy jest jakakolwiek szansa na odłączenie Blizzarda od Acti, ale pewnie zbyt duże koszty by to były i nie możliwe do realizacji. A co do cen PS Store US vs EU, no to #!$%@? im w dupe ( ͡° ͜ʖ ͡°) tam gierki
@steemm Czy ja wiem - Halo to był kawał fps a Destiny to znakomita gra ale tylko jak Bungie udało się przepchnąć swoje pomysły. I w jedynce i w dwójce gra na start była fatalna (bo grind miał na celu pchać graczy w mikrotransakcje) żeby później przejść metamorfozę. I chyba nikt nie robi tak dobrego strzelania jak Bungie. Feeling broni, strzelanie - absolutnie najlepsze. Ja uważam że to bardzo niedocenione studio które