Wpis z mikrobloga

Ciekawe czy ktoś się przyzna teraz że wybrał tak antyolimpijska chorążą olipijskiej reprezentacji. Cenię Agę za sukcesy w Wielkim Szlemie, w tym roku osiągnęła coś na prawdę wielkiego, ale jej postawa na Igrzyskach i wywiad po występach budzą niesmak. Najsmutniejsze jednak będzie to że mimo tej postawy zostanie Sportowcem Roku. Dla 99% reprezentantów to najważniejszy start, zawody do których przygotowywali się często przez 4 lata. Jak postawic znak równości z kimś dla kogo jest to "kolejny turniej"? Jak ocenić w perspektywie reszty reprezentacji kogoś kto nie ukrywa że niby szkoda, ale Ona ma już za tydzień kolejny turniej i jak nie tu to tam coś sie uda? Apetyty kibiców na złoto w tenisie wyostrzone do granic a Agnieszka nie ukrywa ze ten start wcale aż taki ważny nie był. Dla mnie Igrzyska, zanim jeszcze zacząłem marzyć że mogę na nich wystartować, były czymś nadrzędnym, może dlatego się czepiam i razi mnie inna postawa. Jednak jestem w stanie się założyć że nie tylko ja mam takie podejście. Trzymam kciuki za resztę reprezentacji, walczcie, do końca. Następna szansa za 4 lata...


Agnieszka jako chorąży przyjęła na siebie pewną odpowiedzialność. Chorąży to nie pierwszy lepszy sportowiec. Brakiem Orła o ktotego walczyła sportowa rodzina mając wpływ na nowelizację ustawy, strojem odbiegającym od barw narodowych i przede wszystkim postawą po ostatnim starcie pokazała że nie zasługuje na ten zaszczyt.


Marek Plawgo na fb #io2012 #tenis #radwanska #plawgo
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@planet3437: Tradycja. Wszyscy grają w brawach kraju, a Lotto wpadło na pomysł różowo-fioletowych kiecek. Brak orzełka u chorążego?

Agnieszka może mieć w------e na opinię mediów, ma do tego prawo i ją rozumiem. Ale skoro zdecydowała się być chorążym to powinna się trzymać etykiety. Naprawdę chciałem coś odpisać Plawdze złośliwi, bo Isię lubię. Ale nie miałem argumentu...
  • Odpowiedz
@parachutes: Ma facet wiele racji, ale tylko w tym, że szkoda. Mnie do dziś boli, że w singlu nie przeszła dalej...

Ale.... "Dla 99% reprezentantów to najważniejszy start, zawody do których przygotowywali się często przez 4 lata. Jak postawic znak równości z kimś dla kogo jest to "kolejny turniej"?"

Tenis to taki sport gdzie praktycznie przez większość roku musisz być w gotowości. Nikt nie robi sobie przerwy by ćwiczyć tylko na igrzyska. Tu się wsiada w samolot i jeździ z turnieju na turniej, ze szlema na szlem. Można w głowie ułożyć sobie, że to bardzo ważny występ i postarać się dać z siebie wszystko, ale gdy się nie uda to nie jest Radwańska polską drużyną piłki nożnej, którą się schowa do kolejnych mistrzostw i wszyscy do tej pory zapomną. Ona musi grać
  • Odpowiedz
@zurawinowa: dobrze to napisał, Agnieszka w sumie ma prawo po każdym turnieju powiedzieć "trudno, uda się może następnym razem", ale po tym co pokazał mówienie "to nie jest najważniejszy turniej, nic się nie stało, gramy dalej" jest drażnieniem lwa. Na IO reprezentuje się kraj, nie siebie. Ostatnio zalicza wpadkę za wpadką. Brak orzełka, różowo-fioletowy strój, nie pogratulowała Serenie po finale, teraz ta wypowiedź. No sama sobie nagrabiła.
  • Odpowiedz
@parachutes: Bez przesady. Chyba wszyscy życzą sobie postawy podobnej jak w czasie Euro, że jak piłkarze będzie chodzić skulona, przepraszać, oskarżać aż w końcu wszyscy zaczniemy skakać "nic się nie stało!".

Dziewczyna szuka oparcia w przyszłości, wierzy we własne sukcesy, przed igrzyskami też wierzyła. Przecież było widać jak się cieszy na przyjazd do Londynu. Ma płakać do kamer? Mam wrażenie, że sportowcy już teraz na szybko szukają kozła ofiarnego, bo
  • Odpowiedz
@parachutes: Niemcy grają na biało-czarno i nikt nie uznaje tego za wpadkę, stroje amerykańskich pływaków są grafitowe i nikt nie robi z tego afery. Co oczywiście nie znaczy, że nie masz racji w innych kwestiach.
  • Odpowiedz
@planet3437: biało-czarny to kolor reprezentacji Niemiec, obejrzyj mecze w nogę :) Różowo-fioletowy nigdy nie był naszym kolorem. Siatkarze mają dopiero jako alternatywny strój w granatowym kolorze. Ale kij z tą sukienką.

@gram_w_mahjonga: Ale chorążym była. Bez orzełka grała... na różowo... eh.
  • Odpowiedz
@gram_w_mahjonga: i to na serio nie jest szukanie kozła ofiarnego, Agnieszka swoim zachowaniem sama się naraziła na krytykę. Powtarzam: zachowaniem, nie grą. Bo formy można nie mieć, błędy na korcie można popełniać, ale jako chorąży powinna popracować nad dyplomacją.
  • Odpowiedz