Wpis z mikrobloga

#websphere #programowanie #java #javaee #devops #sysadmin #sysops

Jakiej wersji IBM WebSphere Application Server używacie? Na produkcji, podczas developmentu, administracji, gdziekolwiek indziej.

Są gdzieś jakieś statystyki popularności czy coś?

Wersja WebSphere

  • 9.x (ale nowsza niż 9.0) 2.9% (1)
  • 9.0 0% (0)
  • 8.5 5.9% (2)
  • 8.x (ale starsza niż 8.5) 0% (0)
  • 7.x 0% (0)
  • 6.x 2.9% (1)
  • 5.x 0% (0)
  • Starsza niż 5 2.9% (1)
  • Tylko inne serwery Java EE niż WebSphere 47.1% (16)
  • Nie używam serwerów Java EE 38.2% (13)

Oddanych głosów: 34

  • 6
Ech...

9.x (ale nowsza niż 9.0) - 1 głos


Chyba ktoś trolluje, bo nie ma nowszej wersji niż 9.0. Na wszelki wypadek dałem taką opcję w ankiecie, bo może istnieje jakaś beta czy coś. Ale ja na stronie IBM nic nie widzę. Tam najnowsza jest 9.0.

Starsza niż 5 - 1 głos


Serio? To też chyba troll. Wersja 4 wyszła w 2001, a zakończył się jej support 2005. Myślę, że już bardzo
Pewnie Tomcaty... Tylko zwykły Tomcat to jest kontener serwletów, a nie serwer aplikacyjny. No chyba że rzeczywiście Tomcat EE, ale on nie jest tak popularny.


@mk321: Jak ostatnio robiłem w Java EE, to wszystko szło na JBossa / WildFly, i powiem, że w porównaniu z Glassfishem bardzo komfortowo się pracowało. Nie było fajerwerków, ale dokumentacja była solidna.

A to, że ktoś zaznaczył "Starsza niż 5" nie dziwi aż tak bardzo. Ktoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk321: a powiedz mi proszę jaka jest zaleta takich serwerów aplikacyjnych nad tomcatem wbudowanym w spring boota?

Mnie trochę dziwi jak widzę jak ludzie używają tych wszystkich rzeczy ee. Tysiące xmli, #!$%@? się, dokumentacja zwykle średnia, tysiąc technologii. Po co to wszystko?