Wpis z mikrobloga

Mireczki, dostawałem od Dewelopera ostateczny wzór umowy deweloperskiej w której został zawarty wpis

„Nabywca wyraża zgodę by Deweloper zawarł w jego imieniu umowy z dostawcami mediów dla potrzeb budynku m.in. wody (wraz z odprowadzaniem ścieków), energii elektrycznej, energii cieplnej i ciepłej wody użytkowej, telekomunikacji a Nabywca zobowiązuje się do ich opłacania.”

Nie rozumiem dlaczego ktoś miałby za mnie zawierać umowę o przyłącze mediów i obawiam się, że w przypadku przyłącza MPECu mogą to być bardzo wysokie koszta. Ktoś miał taką sytuacje?

#krakow #mieszkanie #deweloper #deweloperka #prawo
  • 9
@Nemsik: chodzi o to, że jak odbierasz mieszkanie to masz zamontowane liczniki i bierzesz dokumenty od dewelopera i przepisujesz na siebie. W innym przypadku nie miałbyś prądu, gazu ect. i latał po tauronach i gazownikach (jeśli chodzi o wodę, ścieki to umowa jest zawierana przez wspólnotę na licznik główny i rozliczana z liczników mieszkaniowych). Potem trochę poczekał, aż założą liczniki te instytucje. Przerabiałem to u 2 deweloperów i wygodniej było u
@Nemsik: wątpię aby jakikolwiek deweloper nie miał takich zapisów, szczególnie jeśli mówimy o zabudowie wielorodzinnej.

Dodatkowo te koszty Cię nie interesują, są one wpisane w cenę mieszkania.