Wpis z mikrobloga

Bedzie pewnie długo ale zaczne od prostych rzeczy, ale nie bijcie za mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- mam strone na wp bo jestem amebe i nie umiem w internety
- mojadomena działa sobie wesoło na ovh, znaczy prawie zdycha,
- nie bede tego tam ratował bo hosting sie konczy a oferta tam to XD
-. kopiowanie pełnej bazy danych i backup ftp nie wchodzi w grę bo przedłużę agonie dziwnego działania tej strony
- to był pierwszy wp wiec był wielokrotnie maltretowany
- nie wiem jak przenieść to sensownie na nowy hosting
- stwierdziłem ze tymczasowa
domena posłuży jako postawienie czystego wp do skopiowania i częściowej konfiguracji potem podmienię tylko domene
- jak tak czytam co trzeba zrobić przy podmiance domen, w tym zrobienie przekierowań 301 stwierdziłem ze to w sumie proteza i spowolnię tylko stronę
- i tak jestem w kropce co dalej

Pytania
- jak postawić nowego wp na nowym ze skopiowaniem jedynie userów, wpisów, i zdjęć tak aby potem płynnie podmienić domene na właściwą?
- a może jakaś inna opcja?
- obecna domena nie może być wyłączona no i "lekki" import danych (wbudowany w wp) najlepiej zrobić ze starej konfiguracji
- chodzi mi o to żeby to było najczyściej i najbardziej korzystnie dla kodu, choć potem i tak wpieprze jak typowy łordpresiaż 40 wtyczek, Wiem ze to hipokryzja, ale pewnych rzeczy potrzebuje pewne muły mi sie podobają i zależy mi mimo wszystko na możliwie największym uzysku w działaniu strony.

Mam nadzieje ze ktoś rzuci czymś sensownym, bo i tak liczę ze zostanę potraktowany jak typowy normik, ktory idzie na mirko z pytaniem

#hosting #hostingwww #domeny #www #wordpress #webdev #stronywww #transfer
  • 9
@Istarion: bazę danych tak czy inaczej wyeksportuj.
Wystarczy że zaimportujesz w nowej instancji te dane, o których piszesz tj. tabele uzytkowników i artykułów. Zdjęcia i tak ręcznie będziesz musiał przerzucić.
Jeśli użytkowników jest kilku, możesz np. przy użyciu phpmyadmin dodać ich ręcznie, przeklejając dane ze starej bazy (głównie mail i hasz hasła, resztę w zasadzie szybciej z palca wpisać)

Choć, jak to WP, po co się masz ręcznie pałować, gdy do
@matixrr:
W sumie, to masz: może teraz lepiej :(
stara strona jest uwalona sypie błedami i od panelu nie da sie używać, pomijam już przerwy w działaniu itd. Kończy mi sie hosting wec w sumie i tak miałem robić przesiadkę. Chcę przerzucić tylko niezbędne dane i postawić wp na czysto.
Załatwiłem sobie jakąś domene na nazwie bo za 0(w sumie pasuje do nich) postawić na mydevilu strone na innej domenie i
@Istarion: wp tworzy wiele kopii zapasowych artykułów. Nawet jeśli tworzysz nowy artykuł, a ani razu go nie zapiszesz. To jest killer bazy danych, więc poczytaj o tym i albo to wyłącz albo ogranicz.
Potem odpal jakąś optymalizację bazy, jest tego od groma.

Poczytaj o jakichś podstawach używania phpmyadmin. Są co prawda inne, szybsze i prostsze narzędzia, ale phpmyad jest tak jakby standardowo udostępniane przez hostingodawców - nie i wiem czy w
@Dibhala: W sumie dobrze wiedzieć. chciałem odpalić optymalizacje i naprawę ale przy innodb nie mogę. chyba ze chodzi ci o pluginy od tego, na prwno też skorzystam.
czyli teoretycznie
Podpiąć strone pod hosting>zainstalować wp na czysto>wrzucić baze danych i przez ftp dodać zdjęcia? Oraz czy przy takiej przerzutce dostane powiązania userów i ich wpisów?
@Istarion: Nie miałem na myśli wbudowanych w engine bazodanowy funkcji optymalizacyjnych.
po prosty odchudź bazę danych na ile to możliwe a potem ją wyeksportuj.
To i tak będą dane w czystym pliku tekstowym, więc od biedy tych danych nie stracisz.
Fotki lepiej ściągnij odpalając jakąś archiwizację całego katalogu z plikami, zamiast pojedynczo ściągać z ftp. Chyba że tego nie jest dużo.

Co do powiązań userów i ich wpisów po imporcie ręcznym
@Istarion: jeśli chcesz przemigrować z jednej domeny na drugą to musisz na pierwszej dac pirzekierowanie 301 na drugą.
Jeśli chcesz mieć jedną domenę, dewelopować na drugiej, a potem zrobić podmiankę to będziesz musiał po prostu zasetupować drugą stronę na innej domenie, zrobić all, gdy będziesz chciał zmienić to najpierw /etc/hosts przekierowujesz starą domenę na nowy serwer, zmieniasz w panelu adres strony, a potem wchodzisz w DNS i zmieniasz każdemu IP starej