Wpis z mikrobloga

@DeFutura: mogą, ale nie muszą, aczkolwiek wszystkie te różnice tworzą moim zdaniem prosty pogląd na gospodarkę państwa. Oczywiście, znam osoby, które identyfikują się z lewicowymi poglądami, aczkolwiek jeżeli chodzi o gospodarkę to oddalają się od "opiekuńczej" władzy - i w drugą stronę. Ale nie sądzę, że to byłby powód do nie klasyfikowania kierunków z gospodarką.
@DeFutura: Byli za status quo ponieważ im sprzyjało, to oczywiste. Wszystko rozbija się o to czy ktoś jest betonem jak Korwin, czy dopuszcza to że slowa zmieniają znaczenie. Ja dopuszczam i tak jak liberalizm dzisiaj to nie jest liberalizm klasyczny, tak prawica i lewica zostały zredefiniowane w płynny sposób i każdy wie co się za nimi mniej więcej kryje.
@MojWujaaa: tylko korwin tu akurat nie jest betonem, bo sam sobie tworzy definicje olewając nauki o polityce i historię, ale on akurat jest prawicą z uwagi na konserwatyzm, monarchizm itp
Liberalizm się trochę rozwinął od rewolucji francuskiej, było po drodze kilku ważnych myślicieli jak np Mill czy Rawls, więc np taki socjaliberalizm to też liberalizm.

tak prawica i lewica zostały zredefiniowane w płynny sposób i każdy wie co się za nimi
@DeFutura: ja #!$%@? serio? Ja wiem że wiedza książkowa i internetowa jest fajna, ale to nie jest tak że było wydarzenie X, po czym wszyscy zapsiali sobie na kartkach co znaczy prawica i lewica, tylko politycy na całym świecie określali się jako prawica/lewica w zależności gdzie bardziej pasowali.

niby kiedy i przez kogo xD?

W sposób płynny to znaczy że nie w momencie X i nie przez osobę X tylko właśnie