Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy walczę ze złodziejami samochodów, dziś kolejna próba zaje:(4;!nia mojego drugiego już auta spod okna. Tym razem przygotowałem się lepiej chodź nie dość wystarczająco, nie obeszli dwóch alarmów , powiadomienia SMS i kodowanego kluczyka na ID chodź mam drzwi przewiercone i wyrwana stacyjkę czuje ze mogłem zrobić więcej niż krzyk z okna... szukam speca który pomógłby mi zainstalować w aucie kamerę skierowana na ryje tych partaczy i która to zapisuje obraz online w chmurze (wi fi) łapie z mieszkania, trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_YPkukwiCkixlzR3JSagP4NGEgizgGRhK.jpg
  • 196
@czlowiekbutelka: wiem, czytałem wątek. Żaden przepis nie zabroni ci w swoim samochodzie trzymać haczyków w dowolnym miejscu tym bardziej, jeśli tylko ty jesteś kierowcą. Możesz też zapomnieć lub nawet nie zauważyć, że się wysypały. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@czlowiekbutelka: no niestety tak jest. Jest nawet jakiś wyrok SN, że gościowi próbowali sie #!$%@? do chaty, a ten miał okna podpięte pod duże natężenie prądu, #!$%@? złodzieja i gościu dostał wyrok za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu złodzieja xD paranoja
@Bepanten: go pro na głowę by wszystko się nagrało, że legitnie i nic im się nie stało przy zatrzymaniu i umawiasz się z ochroniarzami, których wynajmiesz. Obserwujecie ich i sami łapiecie gości i czekacie na policję. Według prawa Polskiego można zatrzymać na gorącym uczynku przestępców i potem oddać ich policji.
https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/przestepstwa/279108,Czym-jest-obywatelskie-zatrzymanie.html
Choć pewnie taki minus że nie próbują Ci ukraść codziennie i za takich ludzi zabulisz niezłą kasę. Równie dobrze jak
@murgal: Dlatego mówiłem o przestawieniu elektryki i wsadzeniu jej kilka nowych "blokad", które miałby blokować/odcinać prąd na pierwszych przełącznikach, kostkach, bezpiecznika. Tak, aby nawet stacyjka mu nie odpowiedziała po przekręceniu kluczyka, zwarciu kabli, a przynajmniej do momentu uruchomienia ukrytego przełącznika. Roboty jest, ale jak komuś dobrze posmarujesz to Ci to ogarnie, a szczególnie porządny elektryk/elektromechanik.
No nie jest tak do końca, bo jeśli się ktoś niepowołany dostanie, wbije sobie coś w dupsko, dostanie zakażenia i utną mu nogę to na pewno prokułatuła sie tobą zainteresuje


@czlowiekbutelka: no właśnie mnie ciekawi jak to jest.
Gdybym się włamał komuś do mieszkania i w środku coś sobie zrobił, to też właściciela mieszkania skażą?
@Shajo tak. Taki kraj. Nie mamy prawa znanego jako "mój dom - moja twierdza".
@Bepanten: jakby karą za kradzież było, jak za dawnych lat, #!$%@? rąk przy samych łokciach to by takim frajerom nawet nie przyszło do głowy #!$%@?ć komuś samochód ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@BooB takie prawo już było kiedyś. Czy było stosowane? Było. Co oznacza, że kradzieże nadal były. CBDU.

@ZajebbcieTrudnyNick: Wydaje mi się, że gościu jednak jest starej szkoły i nie bawi się w "nowoczesną" kradzież. Inaczej nie musiałby rozwalać drzwi i rozwalać stacyjki. Śmiem twierdzić, że "zamknięcie" obd nie pomoże, bo ich młotek nawet nie spróbuje użyć. Nadal zostaję przy blokadzie kolumny kierowniczej, bądź wstawionym przełącznikiem, a jeżeli złodzieje skapną się, że odciął obd itp. to jeszcze skończy się jak w Kaliszu i mu furę w przypływie frustracji spalą.
@Bepanten: Cóż, skoro wiesz że ktoś się włamie to może dobrym pomysłem jest skorzystanie z metody wykorzystanej w szyfrowaniu.
Każdy szyfr da się złamać, ale nie każdy w "rozsądnym" czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc może zabezpiecz się chociaż przed metodą na lawetę?
Może jakieś wyciąganie świec na czas postoju?
Zapchanie szmatą filtra powietrza?
Ściągniecie kilku kół...

To ich nie zatrzyma, ale wydłuży czas kradzieży, a o
Pobierz
źródło: comment_WQxlq6cP7mdQT3Q86ppWIWLmI5WCfDPw.jpg
@Bepanten raczej komuś podpadles.


@rraaddeekk: racej watpie. W polsce pobicie kogos jest dziecinne proste (wystarczy gaz pieprzowy i po sprawie), wiec w taki sposób by się na nim odegrano zwłaszcza, że mafie w tym kraju są prawie bezkarne. Myślę, że po prostu polują na jakieś auto, powoli łamią zabezpieczenia. Czują się bezkarnie, bo jak widać OP z tym nic nie robi oprócz biernych zamków i krzyku.
Może być ewentualnie faktycznie wariant,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KredaFreda: to chyba zależy gdzie. Brat dzwonił że widzi 4 złodziei to mu powiedzieli że muszą zebrać ekipę bo nie mają tylu wolnych ludzi. ()
@cacum3: Mam hybrydową Yaris. Też strach na początku ale z czasem minął. Ogólnie bierz z alarmem Cobra.
Aurisy mogą być teraz "chodliwe" ponieważ Toyota powraca do Corolli, więc i o części będzie trudniej.
@Bepanten wiatrówka na śrut albo kulki metalowe i strzelaj do tych zjebow, mojemu ojcu też próbowali ukraść kiedyś auto nieszczęście skończyło się #!$%@? stacyjka, laweta do mechanika #!$%@? więcej szkód zarobią niż to warte pluje na takich ludzi.
@Bepanten: Kup sobie router LTE i kamerę wifi, to chyba najłatwiejszy sposób, wtedy możesz nawet na żywo streamować bez żadnych specjalnych urządzeń czy umiejętności programowania