Wpis z mikrobloga

Akcja sprzed chwili we #flixbus
Miejsce akcji - przystanek Wiedeń Lotnisko

Siedzę sobie już w autokarze (wsiadałem w Erdbergu) i obserwuje akcje z górnej szyby. Podbija Azjatka i z dwoma bagażami - jeden mały i drugi duży, na który zapewne nie miała opłaty. Kierowca (z wyglądu siwy Janusz) pokazie coś tam i gada że najpewniej zbyt duży. Skośnooka wyciąga magiczne 20euro i nagle znajduje się miejsce w luku bagażowym w pół wolnym autobusie.

Dla kontrastu dodam, że kiedyś wracalem z kawalerskiego ze Lwowa, jakimś ukraińskim autokarem. Miałem wysiąść że szwagrem w Rzeszowie, bo tak nam pokazał ePodroznik, że tam autobus kończy jazdę. Okazało się że jedzie do Krakowa, zapytaliśmy wiec kierowcy czy możemy do Krakowa i dopłacimy. Ten machnął ręką i udało się pojechać za samo dziękuję.

Żałuję że całej akcji nie nagrałem bo miałem okazję, ale tak czy siak jutro pisze do Flixbusa czy aby na pewno kierowca przekazał "opłatę" za nadwymiarowy bagaż.

#flixbus #oswiadczenie #zalesie
  • 12
Żałuję że całej akcji nie nagrałem bo miałem okazję, ale tak czy siak jutro pisze do Flixbusa czy aby na pewno kierowca przekazał "opłatę" za nadwymiarowy bagaż.


@onionhero: napisz do mnie z numerem rezerwacji albo z dokładną datą/godziną odjazdu - mam jak sprawdzić.
@onionhero: @mossak: w listopadzie miałem to samo. kierowca na trasie z PL do DE próbował wyciągnąć ode mnie 9 euro za gabaryt, mimo tego, że walizka IDEALNIE mieściła się w wymiarach. kazałem mu sobie zmierzyć, to się #!$%@?ł i dał spokój, oni nie rozliczają tej kasy za nadbagaż. na moich oczach chwile później wkręcił azjatkę tak, że zapłaciła za drugą walizkę lotniczą (taka na bagaż podręczny mała) 20 euro, mimo