Wpis z mikrobloga

@biesy: gdyby byl takim oportunistą to zacząłby znowu pieprzyć te narodowe pierdy bo to jest teraz w modzie.

Przypominam, że pośrednio to dzięki Romkowi mamy dziś na świeczniku takich bosaków czy andruszkiewiczów.


Racja
gdyby byl takim oportunistą to zacząłby znowu pieprzyć te narodowe pierdy bo to jest teraz w modzie.


@yuim: przecież on po rozpadzie koalicji PiS-Samoobrona-LPR dostał od Kaczyńskiego wilczy bilet. Dlatego zapewne podczepił się pod drugą stronę, licząc na powrót do polityki po wymiani PiS-PO.
@yuim: uważam, że jest wyrachowanym oportunistą, który uznał, że na starość opłaca mu się ucywilizować. I dobrze wie, że ludzie nie będą pamiętali już kto właściwie wykopał trupa Młodzieży Wszechpolskiej i kto odkręcił kurek z brunatnym błockiem, które teraz mamy w Polsce.
@yuim: lecimy:

Młodzież Wszechpolska została utworzona w Poznaniu 2 grudnia 1989 z inicjatywy m.in. Romana Giertycha. Na zjeździe założycielskim, który odbył się w Collegium Novum, przyjęto cztery podstawowe zasady programowe, dotyczące moralności (etyka katolicka), gospodarki (powszechna własność prywatna oraz zahamowanie nadmiaru obcego kapitału), polityki wewnętrznej (Polska rządzona przez Polaków, zgodnie z tradycją cywilizacji łacińskiej) oraz polityki zagranicznej (przeciwstawianiu się zagrożeniu ze strony Niemiec)[3]. Delegaci reprezentowali województwa: poznańskie, krakowskie, warszawskie, białostockie, konińskie,
@biesy: ale ja to wszystko pamiętam.

Sugerujesz, że jako dorosły facet - minister w rządzie - nagle "dorósł" do innych poglądów, flirtując z liberalną prawicą, jaką jest PO? xD


To nie są jakieś radykalnie inne poglądy. Ja rozumiem jakby to była akcja w stylu Ogórkowej, czyli odchodejście z SLD i lizanie rowa pisuarom. PO to nadal partia prawicowa i jest tam sporo konserwatystów. W to że jego poglądy z wiekiem trochę
@biesy: w praktyce pod pewnymi względami są bliskie. W oficjalnej wersja dla elektoratu są to przeciwieństwa. Mozesz miec inne zdanie niż ja, ale dla mnie Giertych to człowiek który z totalnego debila narodowca wyłagodniał do rozsądnego prawicowca. Ja nie zamierzam szkalować ludzi, którzy jebią po PiSie i nie są skrajnością jak Ruch Narodowy. Żeby była jasność jest mi bardzo daleko do jego poglądów społecznych. Tak, pamiętam że otworzył puszkę pandory z
@biesy: wiesz zobaczymy, ja go nadal uważam za prawicowca, który się ucywilizował, pomimo tego że mam inny światopogląd niż on i wiem że wiele złego zrobił. Mam nadzieję że się nie mylę i będzie konsekwentny w tym co obecnie robi. Masz prawo do innego zdania i ja to szanuję.