Wpis z mikrobloga

Dzwoni do mnie jakaś babeczka z numeru:
85 722 31 04
i zaczyna nawijać, że firma comfortclima LUB brzmiącej niemal identycznie ufundowała dla mnie kamerkę i mam się pojawić gdzieś w jakimś hotelu w #torun żeby ją odebrać. Źle to rozegrałem bo zapytałem czy w ogóle wie jak mam na imię. Powiedziała, sztampowo, że system wylosował pana numer. Zapytałem skąd w systemie jest mój numer. Trochę się zacieła i rzekła, że operator udostępnił. BOK mojego operatora mam pod nosem i zaraz się tam przejdę i zapytam czy to w ogóle możliwie i gdzie na to wyraziłem zgodę.
Babeczka oczywiście ostro się zestresowała i nie wiedziała co ma robić. Zapytałem jeszcze skąd dzwoni. Odpowiedziała, że z Poznania (85 to raczej podlaskie ale tak w ogóle to ten numer można zapisać 857 223 104 i tak wygląda znacznie lepiej).
Jak uściśliłem pytanie "kto panią zatrudnia" rozłączyła się. Próbowałem oddzwonić ale 10 minut wisiało i nikt nie odebrał. Leciała jakaś klasyczna muzyczka.
I teraz sprawa jest taka. Jeśli mój operator udostępnia mój numer "komuś" to w świetle RODO mam prawo wiedzieć komu? Na pewno mogę się na to nie zgodzić.
Po drugie to ostrzeżcie znajomych, rodzinę z okolicy #torun #bydgoszcz #telemarketing że ktoś będzie próbował ich naciągnąć. Spotkanie miało odbyć się jakimś hotelu w Toruniu, to zapamiętałem dokładnie. Akurat mieszkam w Toruniu, przypadek? Nie sądzę. Ale to wskazywałoby na to, że faktycznie ktoś udostępnia moje dane osobowe, czyli lokalizację oraz numer telefonu.
I co z tą firma comfortclima? Na pewno wyprą się, że coś takiego zamówili, i że rozdają za darmo kamerki samochodowe w związku z akcją promocyjną. Tak właśnie wg. pani z telefonu miało być.
  • 23
@Analityk: sprzedawałeś kiedyś cokolwiek na jakimkolwiek serwisie podając ten numer telefonu?
Brałeś udział w jakiejkolwiek loterii tym numerem?

do mnie też dzisiaj dzwonili, tyle, że ja odkurzacz wygrałem darmowy;)
@Analityk: gwarantuję, że operator nie udostępnił niczego, mają jakąś mniej lub bardziej legalną bazę i dzwonią po kolei.
a mechanizm u nich wygląda tak, że chcą od Ciebie adres na który wysyłają zaproszenie po odbiór, na miejscu dostajesz dokument odbioru wygranej, który jest tak na prawdę umową ratalną na zakup tego sprzętu.
@darthbob: Doskonale wiem po co dzwonią i jak to działa i że nic za darmo. Naciągacze. Ale chyba da się ustalić czyj numer do mnie dzwonił? Mam to zgłosić na policję? I co im powiem? Że ktoś mój numer ukradł?
Po drugie to nie udostępniam go nigdzie. Ani numeru ani lokalizacji a #!$%@? wiedzą gdzie mieszkam.
Trzecia sprawa czy comfortclima cokolwiek o tym numerze wie?
@Analityk: do mnie dzwonili z tego samego numeru, podali nazwę "komfortklin", sądzę, że podają losową nazwę firmy, byle dane adresowe wyłudzić.
a skąd mają numer w takim razie to nie wiem.
mój dawno temu na OLX podałem i telemarketerka otwarcie powiedziała, że tam znaleźli.
@Analityk: U mnie dzwonili z 85 722 31 14, też kamerka samochodowa do odbioru w Lublinie. I najlepsze pytanie: "Noooo zna Pan to miejsce? Dosyć popularne", mówię jej: "no tak się Pani pomyliła o 500km". Przeprosiła, "hehe no wywiało mnie" i tyle, też muszę to gówno zablokować.
mówisz, że nagrywasz rozmowe i rozłącza sie w moment(wtedy wykreślają Cie z listy i masz spokój na chwile) , ale to i tak walka z wiatrakami bo już za pare tygodni dzwonią z innego województwa już sie naliczyłem : małopolskie, zachodnio-pomorskie i teraz podlaskie ... blokuje ale i tak się zrespawnują gdzie indziej w polsce...(°°
Edit: dzoniła znowu, otwierają nowy sklep w Lublinie gdzieś w okolicach ulicy krochmalnej, jakaś prelekcja, test urządzeń do masażu i w zamian za obecność kamerka gratis samochodowa oczywiście, numer pewno z olxa, albo bla bla mieli.
Halo @malopolska_policja jak już przyjechaliście na wykop, to tutaj o można wyrwać trochę siana dla Państwa. Z art. 172 takie zachowanie, jest ścigane z urzędu, prawda? Do mnie też przed chwilą dzwonił ten numer, chętnie pomogę w ustaleniu sprawcy.
Do mnie dziś zadzwonili jako że jest niedziela rano po usłyszeniu słów że rozmowa jest nagrywana odpowiedziałem "#!$%@? nawet w niedzielę?" to mi klempa odpowiedziała że ona też pracuje w niedzielę i się rozlaczylem. Wiecie co jest najgorsze? Że mam w pracy takie osoby co chodzą odbierać ten syf xD a potem się wielce burzą, że co chwilę ktoś do nich dzwoni z jakimś gównem...
Dziś Białystok dzwonł z numeru +48 85 722 30 34 ale nie odebrałem 2 razy to zadzwonił Rzeszów +48 17 226 80 29. Dziesięciocalowy tv do odbioru w Łukowie w hotelu, który jednak jest salą weselną bo jej się skrypty #!$%@?ły chyba i się poprawiła. Nigdy nie byłem w Łukowie i się nie wybieram xD po spytaniu się skąd ma mój numer powiedziała, że nie może powiedzieć i że muszę się skontaktować