Wpis z mikrobloga

Są już produkty Red is Bad w muzealnym sklepiku, był kongres modlitewny. Dyrekcja Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku najwyraźniej wychodzi jednak z założenia, że ducha katolicko-narodowego w państwowej placówce trzeba jeszcze wzmocnić.

Kierownictwo Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na ostatnim posiedzeniu Rady Muzeum w zakończonym już 2018 r. zgłosiło pomysł urządzenia na terenie placówki kaplicy rzymskokatolickiej – pisze „Gazeta Wyborcza”. Pomysł nie spotkał się z entuzjazmem. W rozmowie z „GW” dr Jacek Friedrich dyrektor Muzeum Miasta Gdyni, który należy także do Rady Muzeum II Wojny Światowej, stwierdził, że podczas dyskusji nad koncepcją zgłoszono „wiele wątpliwości”. Większość zasiadających w radzie historyków i badaczy nie była za tym, by w placówce zajmującej się upowszechnianiem wiedzy historycznej organizować miejsce jednego konkretnego kultu. Dyrekcja muzeum chciała urządzić kaplicę w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu wojny, która przypada za dziewięć miesięcy.


https://strajk.eu/byl-kongres-modlitewny-bedzie-stala-kaplica-tak-muzeum-ii-wojny-swiatowej-szerzy-wiedze-o-historii/

czekam na kapliczki w komunikacji publicznej i specjalne wagony kościelne w pkp
#bekazkatoli #religia #bekazprawakow #neuropa
  • 10
  • Odpowiedz
@BojWhucie: Najlepsze, że ostatnio jak tam parę razy temu byłam, to była cześć wystawy poświęcona Ustaszom no, a będzie tam tylko jeden rodzaj świątyni... () Synagogę i cerkiew też tam wtedy powinny być między innymi kurła. ( _)
  • Odpowiedz
Najlepsze, że ostatnio jak tam parę razy temu byłam, to była cześć wystawy poświęcona Ustaszom


@PanzerPantherka: a chwalili się franciszkaninem Miroslavem Filipovićem-Majstorovićem pieszczotliwie zwanym fra sotona
  • Odpowiedz
@BojWhucie: Nie rozumiem, czemu za każdym razem, jak kościół w coś ingeruje, to dajecie tag #bekazprawakow . Jestem prawakiem i to wcale nie znaczy, że jestem za PiS i za wprowadzaniem kościoła do każdej możliwej dziedziny. Jak tylko słyszycie o księdzu pedofilu, to mam wrażenie, że każdy z was zaczyna w głębi duszy walić konia do tego jak "pociśniecie" prawakom i udowodnicie swoją rację, która i tak nie ma nic wspólnego
  • Odpowiedz
Nie rozumiem, czemu za każdym razem, jak kościół w coś ingeruje, to dajecie tag #bekazprawakow . Jestem prawakiem i to wcale nie znaczy, że jestem za PiS i za wprowadzaniem kościoła do każdej możliwej dziedziny.


@krystian-masiak: no wybacz, ale większość polskiej prawicy to zdeklarowani katolicy. Libertarianie, kuce i inne Zadrugi to margines i egzotyka polityczna( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz