Wpis z mikrobloga

Proszę o poradę #ubezpieczenie #samochody planuje kupić samochód, pracuje w Niemczech, nie odprowadzam podatków w Polsce. gdzie ubezpieczyć samochód? w Niemczech wyjdzie drogo, a w Polsce myślałem żeby dać ubezpieczyć ten samochód ojcu na jego nazwisko? jak będzie lepiej?
  • 5
  • Odpowiedz
@imponderabil: prawo w de jest mocno skomplikowane. W sumie nie ma jasno i twardo okreslonej daty jak dlugo mozesz jezdzic autem na polskich blachach. Jednakze jezdzac polskim autem w niemczech, przy czym majac meldunek i prace tu na miejscu, podchodzi to pod paragraf o unikanie podatków lub oszustwa podatkowe. A wiesz co najbardziej nie lubi wladza w tym kraju, co nie? Gdy ktos umiejetnie chce ich wykiwac. Z dobrego serca radze
  • Odpowiedz
@fromasz56: bo go jeszcze nikt nie #!$%@?ł lub nie miał głębszej kontroli policji na drodze. Jeżeli do tego dojdzie i zwęszą i udowodnią mu, że od 4 lat nie płaci podatku drogowego mimo poruszania się na drogach w Niemczech to napiszesz inaczej. Mam znajomych co na raz zapłacili podatek za 15 lat życia w Niemczech z autem na PL blachach. Sumka 5 cyfrowa. Po za tym, wszystko co napisałem się zgadza.
  • Odpowiedz