Wpis z mikrobloga

3/100
RollerCoaster Tycoon 1999
Platformy:PC, Xbox
Producent: Microprose
Gatunek:Symulator, Budowanie, Sandbox, Strategia
Opis: RollerCoaster Tycoon, to symulacja wesołego miasteczka, w której możemy samodzielnie stworzyć i zarządzać wymarzonym miasteczkiem, pełnym szybkich kolejek górskich, wielkich diabelskich młynów, przerażających domów strachu i innych szalonych atrakcji. Gra doczekała się Sequela RollerCoaster Tycoon II w 2002r

W komentarzach piszcie wspomnienia z tą grą , i propozycje do retro :)

Ciekawostki: Użytkownik Reddita o pseudonimie I-am-Prime przez 10 lat nie porzucił projektu, nad którym pracował. Na Reddicie wspomniał ,że park zawiera 34 kolejki górskie, 255 atrakcji i sklepów oraz blisko 8000 gości. Do dzisiaj, jednoszynową kolejką w tym parku przejechało się milion różnych wygenerowanych przez grę ludzi. Warto dodać, że ten olbrzymi sześcian przypominający magazyn, znajdujący się w lewym górnym roku zdjęć całego parku to tak naprawdę kryty roller coaster. Poza tym, różne części parku mają swoje nazwy.

#100retrogierek #retrogaming #rolleycoaster #rollercoastertycoon #pc #gry #pcmasterrace
Bekon2000 - 3/100
RollerCoaster Tycoon 1999
Platformy:PC, Xbox
Producent: Microprose
...

źródło: comment_lsnlKGswxzrIhRyezKuALNIX7UARSXow.jpg

Pobierz
  • 34
@Bekon2000: Nie spędziłem z nią jakoś dużo czasu ale zawsze się zastanawiałem czy jest sens budować duże i wybajerzone coastery. To miało na coś wpływ czy tylko było marnowaniem miejsca?
O ile pamiętam w najtrudniejszym trybie było jakieś handlowanie akcjami itp ale za głupi byłem na to za małolata i właśnie za krótko grałem żeby to ogarnąć - jak to działało?