Wpis z mikrobloga

Odnośnie tego wpisu o klawiaturze półmechanicznej z #lidl : https://www.wykop.pl/wpis/37698807/programowanie-windows-windows10-klawiatura-klawiat/
Oddałem półmechaniczną klawiaturę do Lidla tak jak radziliście, baba w Lidlu nie chciała przyjąć bo już tydzień minął, to powiedziałem że nie działa duże Ż(co było prawdą) poszła po dokumenty do kierowniczki by wypisać reklamację i zamiast tego przyszła i kazała oddać kasę, widocznie zrozumieli błąd(zresztą napisałem i maila wyśmiewając ich za ten układ którego nie obsługuje Windows. Prosili o numer produktu, wysłałem, ale nei zabrali głosu. |
Kupiłem w tej samej cenie(150) #modecom Volcano Hammer z niebieskimi przełącznikami- #outemu blue. Jakoś wykonania jest gorsza, dźwięk głośniejszy, do tego poza klikiem jest mechaniczny pogłos-echo, samprzeskok jest mniej przyjemny/wyczuwalny, ale tylko minimalnie, plusem jest oczywiście normalny(amerykański) układ QWERTY, a nie jakiś zapomniany w latach 70tych polski programistki nieobecny w Windowsie(nie wiem co tym niemcom #!$%@?ło).

Ogólnie pisze się bardzo dobrze, muszę się przestawić, bo wcześniej pisałem na niemieckim(europejskim) układzie(duży enter, dolny rządek przesunięty w prawo). Muszę się przyzwyczaić do tego echa i będzie ok. Ufam waszym opiniom, że najtańsza mechaniczna jest lepsza od średnio-taniej półmechanicznej. Podobno klawisze pod te otemu są zamienne z tymi pod cherry MX, to pewnie same switche też. Może kiedyś dorwę jakiś oryginalny i zobaczę czy jest różnica i warto wydawać więcej kasy. #pcmasterrace #klawiaturamechaniczna #klawiatura #komputery