Wpis z mikrobloga

#diy #wroclaw #fotografia i trochę #wroclawskiewykoppiwo bo poznałem tak 2 fotografów.

Elo mirki.
Potrzebuję na najbliższą sobotę takiego led ringa do fot w klubie. Czy ktoś ma pożyczyć?

Druga sprawa #elektronika #elektronikadiy - zacząłem takiego led ringa robić i kuźwa nie wyszło XD Ktoś może podpowiedzieć, co robię nie tak? Zły led? Za słaby powerbank?
Pobierz
źródło: comment_z5wAoPrLunDwF9VWIdnnEGnw1MVSMe4x.jpg
  • 16
@KendziorSC: a po co ci taki ring-flash o tak wielkiej srednicy i w dodatku malej mocy?
Przeciez nie bedzie robil praktycznie zadnego efektu na zdjeciach.
Idealny ringflash do portretow jest wielkosci mniej-wiecej glowy, powiedzmy okolo 30-40cm srednicy.
Niektorzy wola nieco wieksze 50-60cm, ale to kwestia gustu. Cokolwiek ponadto juz troche traci sens i wtedy lepiej zainwestowac w ramki ze swietlowkami, typu KinoFlo.
No i moc musi byc na tyle duza, by
@KendziorSC: przydałby się jakiś stabilizator, bo 8x AA to 12V (dla baterii) lub 9,6V (dla akku) i to napięcie szybko leci w dół. Jeśli baterie lub akku mają około 2,8Ah to pi oko może 1,5 godziny podziała.
@Wychwalany: Korzystam z enelopów, które katuję też w lampach błyskowych. Podobno jedne z najlepszych na rynku. YOLO, jutro się okaże czy wytrzymają chociaż godzinę. Mam ich trochę w zapasie, to będe zmieniał w razie czego.