Wpis z mikrobloga

Powoli przymierzam się do wymiany samochodu, najbardziej przemawia do mnie a6 c7 mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaki silnik będzie najmniej awaryjny i czy ładować się w automat? Prawdopodobnie będę celowac w początek produkcji więc przebieg okolicę 300k i tutaj rozsądek mówi benzyna + manual. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym samochodem i mógłby mi doradzić.

#motoryzacja #samochody #audi
  • 20
@papila: tylko benzyna. 3.0TFSI + S tronic + quattro to najlepsza opcja. Ewentualnie 2.0 TFSI też się fajnie będzie odpychać. Jeździłem trochę A7 z 3.0T i na prawdę działa to bardzo fajnie. Manual przy takim aucie to dla mnie coś nie do przyjęcia.
@Neoplan: w tym modelu nie ma silników TSI tylko TFSI. a skoda superb nie ma z A6 wiele wspólnego, szybciej z A4.

@papila: zwróc uwagę na 1.8 tfsi i 2.0 tfsi przed 2012 niektóre jednostki miały problemy ze zużyciem oleju, po 2012 ten problem już nie występował. warto jednak sprawdzić to po kodzie silnika
@Neoplan no nie... Skoda w danym roczniku nigdy nie ma tych samych konstrukcji co Audi. To że pojemność jest ta sama nie znaczy że silnik jest ten sam xDddd