Wpis z mikrobloga

Po co te testy psychologiczne dla zawodowych kierowców skoro debil za kółkiem to debil za kółkiem tylko zawodowy...

Robie "driving home for christmas". Jade na 90tce 90km/h dojeżdża do mnie TIR daje światłami. Myślałem, że świateł nie ma czy coś sprawdzam i działają. Podjeżdża mi pod zderzak i znowu to samo. Ja nic bo jade ile Państwo pozwala... Dał sobie spokój na jakieś 5-10min. i znowu bo zobaczył kawałek prostej i pustej drogi. Tym razem Pan Tirowiec uznał, że ma jaja i on da rade. Niestety jego jaja były za ciężkie i nie dał rady... Za to w trakcie furii wyprzedzania strąciłby wyprzedzającego go kierowce do rowu... Zabrakło ok. 1 metr... W końcu uznałem, że życie jest ważniejsze niż duma i nauczka, a że nie chciałem ryzykować jego wyprzedzania to zjechałem na stacje żeby mnie wyminął.

#polskiedrogi #zawodowydebil #kierowcatira #ciezkiejaja
  • 8
@mar111cin prawda jest taka, że nie mial prawa mnie wyprzedzić skoro jechałem maksymalną dopuszczalną prędkością, a ponadto nie potrafił mnie wyprzedzić nawet próbując łamać przepisy więc gówno, a nie zawodowy kierowca.

@Singularity00 jakbyś nie doczytał do końca to domyśliłem się czego chce, pytanie tylko na jakiej podstawie się tego domagał poza "bo takie ma widzimisię" i czy to było bezpieczne skoro nie potrafił mnie wyprzedzić sam z siebie mimo, że jechałem stałą
@trzezwy_brat: widać nie jechałeś z maksymalną możliwą prędkością, skoro ciężarówka jadąca max 89km/h Cię dochodziła i próbowała wyprzedzać...
Może licznik Ci przekłamuje czy coś, ale wystarczyło jechać z 92km/h (realne, a nie licznikowe) i z każdą minutą zapominałbyś o ciężarówce z tyłu.
@trzezwy_brat: wyprzedzanie na jednopasmowych drogach nie należy do najbezpieczniejszych manewrów, do tego tiry lecą na tempomacie i żeby cię wyprzedzić musiałby przyspieszyć co zwiększa zużycie paliwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skoro tir cię dogonił to 90km/h miałeś tylko teoretycznie a praktycznie nawet ok. 84km/h - liczniki niestety nie są dokładne w autach.
@Singularity00 @mar111cin hah xD chyba zawodowi kierowcy ze mną rozmawiają albo rodziny ich bo tak bronicie Tirowca zaciekle, a nawet nie przyszło Wam do głowy, że ja na gpsie sprawdzałem prędkość. Równie dobrze to jemu mogło się wydawać, że jedzie tylko 80km/h bo tempomat nie jest dokładny. Zresztą tu nie chodzi nawet o to tylko o chorą agresje na drodze, a to niby zawodowy kierowca po badaniach psychologicznych...