Wpis z mikrobloga

#prawo #notariusz #trudnesprawy #pomocy

Hej, mam problem z otrzymaniem spadku. Jestem urodzony w stanach. Mój ojciec nie żyje i należy mi się spadek po śmierci mojego dziadka (jego ojca) ale na moim świadectwie urodzenia jest podane jego nieformalne imię Albert, a na akcie zgonu podane jest jego Polskie imię Wojciech i na dole jest dodane aka Albert czyli w tłumaczeniu inaczej znany jako Albert.

Byłem u notariusza i powiedział, że w żadnym wypadku nie mogę otrzymać spadku gdyż osoba na akcie zgonu nie pokrywa się na osobie na moim akcie urodzenia.

Jak dla mnie jest to normalne podając przykład np: chińczyka w USA, nie przedstawia się on wszędzie swoim oryginalnym imieniem i nie podpisuje krzaczkami tylko używa innego imienia "aka".

Myślicie, żebym próbował u innego notariusza?
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tomxczak: co innego transkrypcja imienia z np chińskiego na alfabet lacinski a co innego podawanie całkowicie innego imienia.
Nie wiem czy da się sprostowac akt USC w tym przypadku i jedynym wyjściem.wg mnie będzie postępowanie sądowe, bo tutaj notariusz postępowania dowodowego nie może przeprowadzić.
@karer: notariusz to też prawnik. Nie wiem dlaczego odrzucasz informacje przez niego podane.
notariusz to też prawnik. Nie wiem dlaczego odrzucasz informacje przez niego podane.


@Scrape: mowiac "prawnik" mialem na mysli osobe ktora sie wynajelo do reprezentowania naszych interesow. Notariusze maja #!$%@? na innych ludzi serio. Kazdy prawnik robi tak zeby najwiecej zarobic. Notariusz moze wyciagnac znacznie wiecej hajsu niz zwykly prawnik z kancelarii.