Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, cześć i czołem. Dzisiejszego poranka przyszło mi na myśl wrzucić mój najświeższy plakacik do filmu "Krótki film o zabijaniu" pana Kieślowskiego. Scena, którą zaserwowałem przedstawia ostatniego papierosa bohatera na sekundy przed jego egzekucją - moim zdaniem jest to kluczowa scena filmu, jak nie jedna z najmocniejszych scen polskiej kinematografii w ogóle.
Poza tym chciałbym Was serdecznie zaprosić na mojego nowiuśkiego instagrama https://www.instagram.com/pikselelele/
Nazwy jeszcze jako takiej nie wybrałem i pusto tam póki co jest, ale będę tam na bierząco wrzucał, być może więcej różnorakiego materiału niż na wykopa. Także zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i klasycznie zapraszam pod mój tag #pixelemirka
i miłego dnia życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#tworczoscwlasna #pixelart #grafika #film #plakatyfilmowe #kieslowski
U.....i - Dzień dobry, cześć i czołem. Dzisiejszego poranka przyszło mi na myśl wrzuc...

źródło: comment_CCr1NaMjL9Y391JQ0HxjmSF15H35xTZ6.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
ech, no i się zaczyna xD Strasznie mnie męczy usilne upolitycznianie czego się da. To film o głupim małolacie, który z głupiej ciekawości zabija i musi liczyć się z konsekwencjami. I tyle. Za to właśnie szanuję ten film, jest tylko opisem zdarzeń i myślę, że podstawową koncepcją Kieślowskiego była względność moralna kary śmierci, która chociaż sprawiedliwa i logiczna, to jednak jest wciąż echem hasełka "oko za oko" i odbiera jakikolwiek cień szansy
  • Odpowiedz
To film o głupim małolacie, który z głupiej ciekawości zabija i musi liczyć się z konsekwencjam


@Urzadzenia_i_drukarki: powiedziałbym: To film o głupim małolacie, który z chęci zaimponowania dziewczynie zabija... totalnie nie myśląc o konsekwencjach swojego czynu.
W sumie to sporo temu oglądałem, ale z resztą bym się zgodził :)
  • Odpowiedz
@Urzadzenia_i_drukarki: Dla mnie palakt tego filmu zdecydowanie powinien skupić się na taksówce. Coś w stylu: widok przez przednią szybę, widać taksiarza, na tylnych siedzeniach widać ciemną postać, której "świecą się" tylko oczy.
  • Odpowiedz