Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się gdzie jechać na #erasmus . Chce się czegoś nauczyć przede wszystkim. Magisterkę robię ze Stosunków Międzynarodowych. Większość ciekawych miejsc jest strasznie droga. Macie jakieś pomysły gdzie można się wybrać?
  • 11
@MPTW: przede wszystkim odpowiedz sobie jakie miejsca w Europie lubisz, a jakie nie
ze względu na klimat, krajobraz, usposobienie mieszkańców
a nawet ulubiony rodzaj alkoholu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sepang
@Olbor Wódkę preferuję :P Budżet raczej eramusowy + trochę swoich. Chciałbym wybrać się na jakiś sensowny uniwersytet. Karola w Pradze ma duży wybór i z tego co czytam jest popularny. W Turcji coś jest ciekawego?
@MPTW: Ja naprawdę lubię Turcje ale jeśli Erasmus to tylko Stambuł, Izmir - ewentualnie ankara albo eskisehir. Tanio, dobre jedzenie, spoko ludzie. W Portugalii też ciekawie - ja wole Turcje ale wiem, że dużo ludzi wybrałoby Portugalie. Co studiujesz? Jeśli zależy Ci na poziomie to w Turcji jednak tylko parę uniwersytetów go trzyma
@MPTW: Osobiście polecam północ, szczególnie Szwecję. Z minusów to drogo (szczególnie alkohol i mięso) + zimno. Z plusów: wysoki poziom na uniwerku, administracja na uczelniach fajnie zorganizowana, prawie wszystko robią za Ciebie, ładne krajobrazy, wszyscy są bardzo chętni do pomocy, gdy usłyszą, że nie potrafisz mówić po szwedzku i miałem wrażenie, że łatwiej wyrwać dziewczynę w klubie niż w Polsce( ale wiadomo, magia Erasmusa ( ͡° ͜ʖ ͡°
@MPTW: ja byłem w lizbonie, na każdej uczelni wysoki poziom, ze względu na prosty fakt, że zajęcia masz z portugalczykami, bo wszędzie przynajmniej 2. stopień jest obowiązkowy po angielsku ( ͡° ͜ʖ ͡°). trochę się zawiodłem, bo liczyłem na wakacje, a wakacje miałem do listopada i zaczęło się kucie, bo jednak PT wyprzedza wymaganiami nasze uczelnie i był #!$%@? xD
@sawapawa: @Olbor: @sawapawa: Dzięki za opinie. Patrząc na oferowane kursy i życie studenckie, najbardziej spodobał mi się Uniwersytet Karola w Pradze. Znacie jakieś opinie?
Co do innych które widziałem, to programy mało ciekawe, bardzo teoretyczne i związane z szeroko pojętą dziedziną. Choć muszę przyznać, że taka Bolonia bardzo ciekawie się prezentuje, tylko tam życie jest drogie.
Zresztą preferuję życie w akademiku :P