Wpis z mikrobloga

Heeelp
Mam #ekspresdokawy pic rel.
Z reguły leje dobrze kawę (strumień, nie krople), ale ostatnio, pomimo tej samej techniki nabijania kolby zaczął kropelkować. Ponadto, ostatnio działa cicho, jakby sprężarka nie pracowała dobrze. Wtedy spieniacz prawie w ogóle nie ma ciśnienia.
Czy ktoś miał podobny problem, wie jak go rozwiązać? Wszystkie części są przeczyszczone, nic na pewno się nie przytkało fusami.
#agd #pomocy #kawa
Pobierz Achaa - Heeelp
Mam #ekspresdokawy pic rel.
Z reguły leje dobrze kawę (strumień, nie k...
źródło: comment_x1OsHjQHWWhgdcsShlUQ5R439UlFPEBn.jpg
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Achaa: może być utrudniony dostęp wody że zbiornika do pompy albo padła pompa. Z tego co pamiętam to na dwie minuty pracy pompy powinna być minuta przerwy no i nie można włączać bez wody.
@Pluszowy_ziemniak: @North_pl: serwisant na infolinii mówi, że najprawdopodobniej zbyt drobno zmielona kawa, przez co podczas robienia kawy się przytyka i wariuje (pomimo tego, że przed włączeniem wszystko jest czyszczone). Mielę najbardziej podstawowym młynkiem udarowym jeszcze z PRL, więc nie ma mowy o żadnej regulacji stopnia zmielenia.
Macie może jakieś doświadczenie związane z mieleniem kawy albo z nieodpowiednim zmieleniem i jego konsekwencjami? Pytam was, bo jako jedyni mi odpisaliście, więc pewnie
generalnie mocno zmielona kawa cementuje się podczas parzenia i faktycznie kawa może kropelkować, a nie lać się strumieniem do filiżanki. Ponadto kawa oleista również zapycha, może spróbuj zmienić kawę.