Wpis z mikrobloga

Kiedyś to był konserwatyzm, prawica. Walczyli z rewolucjami, ze zbuntowanym stanem trzecim. Walczyli o zachowanie przywilejów feudalnych, o utrzymanie wielonarodowych Imperiów - Habsburgowie. Zdarzali się dewoci (koterie Wersalu) ale większość i tak prowadziła dość frywolne życie. A co teraz?

Teraz ludzie uważający się za obrońców tradycji i prawicowców walczą z pigułką dzień po, aborcją, społecznością lgbt, zjednoczeniem Europy, bronią dwóch kawałków drewna które tworzą krzyż, realizują socjalizm itd.

W czasach Belle Époque można było być pedałem i najzacieklejszym wrogiem lewaków. Dajmy na to taki stryj Imperatora Mikołaja II - Wielki Książę Sergiusz Aleksandrowicz Generał-Gubernator Moskwy zamordowany przez eserowców (socjalistów) w 1905 roku. Całe życie kochał mężczyzn a jednocześnie był skrajnym konserwatystą.*

Czy już zawsze tak będzie? Nie widzę żadnego sensu we współczesnej konserwie. Nie ma już czego bronić.
Dlatego kilka lat temu zrozumiałem, że lewica (pomimo, że nie hołduje wartościom przez mnie wyznawanym) przynajmniej szanuje mnie jako człowieka a nie traktuje jak dewianta i nie obłaskawia jak chrześcijańscy demokraci czy narodowcy sekty chrześcijańskiej

* L. Bazylow: Polityka wewnętrzna caratu i ruchy społeczne w Rosji na początku XX wieku.
#bekazpisu #bekazprawakow #narodowcy #nacjonalizm #konserwatyzm #4konserwy #oswiadczenie #feudalizm #monarchizm #tradycja #bekaznarodowcow #bekazkatoli #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm
  • 12
@utopjec: polska zaściankowa i konserwatywna? To tylko taki pseudojanuszowy konserwatyzm.
Wszyscy ci narodowcy, homofoby, zwolennicy chrześcijańskiej rodziny fapią pod lesbijki aż im sperma uszami wychodzi.
Polska jest pomiędzy prawdziwym konserwatyzmem a prawdziwym liberalizmem.
Majątek kościelny oddają starcom w sukienkach, ale reformy rolnej z 1944 nie cofną bo

pany złe były. Dobrze że panów nie ma.


To jest schizofrenia narodowa.
Jak już być konserwatystą to takim porządnym, promonarchistycznym, profeudalnym, proklasowym a nie
@Osculum_Infame Diagnoza trafna, bo czego ma niby dzisiaj bronić prawica? Sojuszu tronu z ołtarzem? Tradycji, mimo że przez długi czas jej znaczna część się jeszcze na spokojnie utrzyma? Przed aborcją i in vitro? Wolnego rynku xd? Przed imigracją? Przed wstrętnym pedalstwem, mimo tego że już nawet niektórzy prawicowcy nie mają z tym żadnego problemu? Nadaje się chyba tylko do siania demagogii i rozpalania zwierzęcych instynktów.
@Osculum_Infame zapomniałeś o jednym - religia nie ma tutaj specjalnie znaczenia. Czy to liberał, konserwatysta, konserwatywny liberał czy liberalny konserwatysta, może być tak samo religijny, jak i nie religijny. Nie każdy z nich to chrześcijanin, czy ateista czy ktoś tam inny.
No dobra, np. chrześcijanie są raczej konserwatywni, ale raczej nie wszyscy xD

TL;DR bez względu na poglądy społeczne/polityczne, nie łączą się one z religią.
@3Jet: takich spotkać wcale nie trudno.

TL;DR bez względu na poglądy społeczne/polityczne, nie łączą się one z religią.


Napiszę jeszcze raz bo chcę być dobrze zrozumianym. Główną tezą mego wpisu jest to, że współczesna konserwa porzuciła ideały tej przedrewolucyjnej i tej z krótkiego okresu restauracji. Zaczęła dbać o poszkodowane społecznie-gospodarczo grupy najuboższe - tworzyć chrześcijański socjalizm.

Przywileje feudalne złe.

Monarchia? Przeżytek.

Katolickiej monarchii nie odbudujemy, ale katolicką republikę możemy i mamy
@Osculum_Infame: Wszystko co wymieniłeś to nawet nie efekt rewolucji czy jakiestam ewolucji ale oświeceniowego ukąszenia które dotknęło wszystkich. Dopóki konserwatyści to rozumieli to walczyli ze źródłem a nie skutkiem i byli faktycznie klasycznymi konserwatystami. Teraz walczą ze skutkami myśląc że walczą ze źródłami i zakładają corazto kolejne swoje odłamy na gruncie oświeceniowych bzdur.

Ja ciebie szanuję dlatego że nie jesteś idiotą i starasz się zaopatrzyć swój rozum w jakieś narzędzia zanim