Wpis z mikrobloga

@puzno: w skrócie - etymologia słowa 'prawica' wskazuje na podział miejsc siedzących między konswerwatystów i liberałów. Nie interesują mnie naiwne podziały starszego celebryty i publicysty, który co kilka lat zakłada nową partię:) Wolę się trzymać dominującej w naukach politycznych nomenklatury.
@GilbertEatingGrape: no właśnie. masz podział na konserwatystów i liberałów. prawica/lewica to bardziej podział gospodarczy, gdzie pis jest prawie komunistyczny. aktualnie w Polsce realnego poparcia nie ma żadna prawicowa partia. od czasu rozbiorów prawica w Polsce rządziła pół roku - efekty widzimy
@puzno: Jak mówiłem wolę korzystać z ugruntowanej wiedzy politologicznej niż z internetowych mędrców:) Więc dla mnie (i dla większości świata) pis to prawica, sory. Aktualnie w Polsce realnego poparcia nie ma żadna lewicowa partia i nie miała, bo nawet SLD był uważany za bardziej prawicowy.
@GilbertEatingGrape: to akurat prawda, w ostanich wyborach (szczególnie w prezydenckich) szli na najbardziej prawicowych hasłach - obniżenie podatków. to bardzo pokazuje, że partia z "lewica" w nazwie jest(było) najbardziej prawicową partią w polsce z realnym poparciem