Wpis z mikrobloga

Wszyscy dobrze wiemy że duża część obecnie żyjących polaków to antysemici.

1/3 polaków odczuwa niechęć do Żydów

1/4 polaków uważa że Żydzi porywali chrześcijańskie dzieci by zrobić z nich macę.

Ale ja w zasadzie nie o tym. Uważam że polacy w okresie drugiej wojny światowej a więc w latach 1939-1945 zabili więcej Żydów niż niemców. Polacy niemców zabili maks 50 tysięcy, są to bardzo łaskawe szacunki, ja się skłaniam bardziej ku tezie że to było coś w okolicach 40 tysięcy. Ale to jest mało ważne. Biorąc to pod uwagę zadaje pytanie ile Żydów zabili polacy?

Ja skłaniam się ku konserwatywnej tezie że to było aż 100-120 tysięcy Żydów.

A wy jaką macie opinie na ten temat?


#neuropa #4konserwy #zydzi
źródło: comment_PNhT2Qddb4cOMNa6PGVzcSA6TxnXFjSw.jpg

Ile polacy zabili Żydów w latach 1939-1945?

  • Około 100 tysięcy 16.7% (4)
  • 100-150 tysięcy 8.3% (2)
  • 150-200 tysięcy 4.2% (1)
  • 200-250 tysięcy 4.2% (1)
  • Więcej 66.7% (16)

Oddanych głosów: 24

  • 22
@CynicznyMarksista ooo zapomniałem się ciebie czegoś spytać. Ty jako żyd dobrze powinieneś to wiedzieć. Jaki kraj według ciebie jest obecnie najbardziej antysemicki (w Europie) i wcześniej w historii?
obecnie najbardziej antysemicki


@Probz: Trudne pytanie. Nie wiem( ͡° ͜ʖ ͡°)

Raczej nie polska. Ale to zależy jak to dzielić. Czy na ataki natury fizycznej których jest u nas mało ponieważ między innymi jest mało Żydów, czy na ogólną niechęć. Jeżeli to pierwsze to przodują Niemcy, Francja i Wielka Brytania, między innymi dlatego ponieważ tam są w ogóle są Żydzi ale też dlatego że są muzułmanie, i
Żydzi zabili więcej żydów niż Polacy.


@apkwiatosz: To z moją tezą się zgadzasz?

Zależy. Czy pomoc na przykład w liczeniu liczymy jako morderstwo? Ja tego nie zaliczam. A polacy organizowali pogramy. Zorganizowanie pogromu nie było sposobem na przeżycie. Nie wymagam od polaków ratowania Żydów z narażeniem życia.
przyszłych złodziei


@apkwiatosz: Nie mogli tego wiedzieć.

którzy zabili ukrywanych żydów b


@apkwiatosz: To była jakaś akcja, mogli ich po prostu przegonić.

którzy wydali żydów by zdobyć środki niezbędne do przeżycia


@apkwiatosz: Tu tak samo.

Ja jestem zdania, że za zbrodnie odpowiadają Niemcy,


@apkwiatosz: W dużej mierze tak, ale jak pisałem pewna część polaków zabijała Żydów dla własnej przyjemności, na przykład w Jedwabnem.

żydzi chcą obwiniać Polaków