Wpis z mikrobloga

@ReaSSe: przecież obrońca miał już piłkę pod kontrolą i Lacazette nie wykonał "ewidentnej próby zagrania piłki". Wyłapałeś tylko słowo blisko. Obrońca dzban, wykonał podanie, wtedy dopiero Lacazette odebrał piłkę i sędzia źle wszystko zinterpretował.
@boiledturtle: Spalony nie zaistniał w momencie gdy obrońca miał piłkę pod kontrolą tylko w momencie w którym Lacazette zrobił ruch w kierunku piłki i wykonuje ewidentne działania, które wpływają na obrońcę. Gdyby obrońca przejął piłkę do przodu, Laca odpuścił atak, pozycja spalona nadal by była tylko najprawdopodobniej asystent wstrzymałby się od sygnalizacji w myśl zasady "Wait and see".

PS Nie zaznaczyłem słowa "blisko". To w najnowszym wydaniu przepisów podkreślone są słowa
@ReaSSe: w każdym razie Lacazette nie utrudnia mu przyjęcia ani opcji rozegrania przed przyjęciem piłki. On ma już piłkę pod kontrolą i w tym momencie spalony już się nie liczy. Zwyczajnie #!$%@?ł podanie, bo w momencie kiedy już piłkę miał pod kontrolą i zagrał piłkę do tyłu, to zaczęła się już nowa akcja.
@boiledturtle: Lacazette wpływa na obrońcę swoimi ruchami poprzez bieg w kierunku piłki. Skąd informacja że gdy obrońca ma piłkę pod kontrolą to w tym momencie spalony już się nie liczy? Jeżeli obrońca przyjmuje piłkę i jest atakowany przez napastnika to jak najbardziej gra zostaje przerwana z tytułu spalonego. Tutaj nie rozpoczęła się nowa akcja bo wcześniej nastąpiło przewinienie.
@ReaSSe: Tak, ale on ma już tę piłkę pod kontrolą i zaczyna się nowa akcja, więc musi go mieć na względzie. Lacazette nie utrudnia mu rozegrania. Nie jest tak, że Lacazette nie może teraz się zbliżać do niego, aż ten nie odda piłki. Wydaje się nawet nie być świadom, że Lacazette jest za nim podając piłkę, ale to jego błąd
@boiledturtle: Nie ma czegoś takiego jak nowa akcja, bo Lacazette popełnił przewinienie poprzez wykonywanie ewidentnych działań, które jednoznacznie wpływają na możliwości zagrania obrońcy. Spalony się "nie kasuje" w momencie w którym obrońca przyjmuje piłkę. Uwierz mi że to jest 100% spalony, uczestniczyłem w dziesiątkach szkoleń z tego zakresu i jestem aktywnym sędzią od 5 lat, sędziowałem około 400 spotkań. Nie znasz przepisów i interpretacji i nie mówię tego złośliwie, po prostu
@ReaSSe: ok, w takim razie zwracam honor. Widziałem na twitterze dużo opinii, że spalony nie powinien zostać odgwizdany i w głowie miałem inną sytuację sprzed paru lat z meczu Arsenalu z Evertonem, gdzie Koscielny przyjął piłkę, a piłkarz Evertonu, który wcześniej był na spalonym, odebrał mu ją i strzelił gola, co sędzia uznał.
@boiledturtle: Gdyby Laca był jakieś 5 metrów od obrońcy, w ogóle nie biegł do piłki i włączył się do akcji dopiero gdy obrońca zagrał piłkę - wtedy brak spalonego. Jednak tutaj Laca jest za blisko obrońcy, robi ruch do piłki i wpływa na jego zachowanie - dlatego spalony. Mam nadzieję że Cię przekonałem. Dzięki za merytoryczną dyskusję.
@ReaSSe: https://www.youtube.com/watch?v=ebTarZFZEcg tutaj właśnie, pierwsza bramka dla Evertonu. Sędzia liniowy przyznał, że widział wcześniej spalonego, ale uznali, że Koscielny na tyle kontrolował piłkę, że po prostu #!$%@?ł podanie i to już się nie liczy jako spalony.

Wiem, że to inna sytuacja i tutaj sędzia się ewidentnie pomylił, ale właśnie po tej bramce mi utkwiła w głowie taka interpretacja spalonego.
@boiledturtle: Pierwsza sprawa jest taka że filmik jest dość stary i przepisy od tamtego czasu zmieniły się diametralnie w kwestii oceny spalonego. Druga sprawa to że raczej skłaniałbym się ku decyzji o spalonym ze względu na to, że obrońca miał mało czasu na reakcję i działał niejako instynktownie na zagraną piłkę.
@ReaSSe: tak, tutaj Koscielny nie miał jak nawet przyjąć piłki i po prostu próbował ją wybić. Wtedy po meczu ostro krytykowane sędziego.

Oglądałeś może dzisiejszy mecz Arsenalu? Widziałeś kartki dla Mustafiego i Guendouziego?