Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzysio19: za to u nas antybiotyk na wszystko, bo tak sponsor każe.. paracetamol może uszkodzić wątrobę, ale tylko przy przedawkowaniu, dlatego dodaje się go do np. tantum rosy, gdzie ćpuny wyciągają poprzez ekstrakcję benzodiazepin czy coś tam..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PyszneBuleczki: no właśnie po to, żeby odstraszyć kogos, kto chce ćpać. Chyba napisałem wyraźnie. Przedawkowanie w celu uzyskania euforii przez benzodiazepin i nie usunięcie paracetamolu trwałe uszkadza wątrobę.
  • Odpowiedz
@pawel_je: Przepraszam, nie mogłam zrozumieć co masz na myśli. Problem w tym, że tantum rosa zawiera benzydaminę, która ( z tego co mogłam znaleźć) nie należy do benzodiazepin, pomimo złudnej nazwy. W tantum rosie nie ma także paracetamolu, a ekstrakcję przeprowadza się aby oddzielić benzydaminę od soli, bo na jedną saszetę przypadka chyba 5g soli, co znacznie odwodniłoby organizm.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PyszneBuleczki: to może poplątałem coś, paracetamol w takim razie chyba do kodeiny się dodaje. Edit: tak, masz rację z tą tantum rosą, ekstrakcja aby usunąć sól, natomiast ekstrakcję paracetamolu się wykonuje biorąc np. antidol, przez ćpunów z apteki nazywanym Antkiem.
"Ogólnie ekstrakcja polega na różnej rozpuszczalności kodeiny i paracetamolu w wodzie. Zakładając dawkę 200mg kodeiny, czyli jedno opakowanie Antidolu, jako porządaną, potrzebujemy ok. 50ml ciepłej wody. Najlepiej, żeby miała ona ok.
  • Odpowiedz
@BajerOp: no tak. ale nie tylko on tam jest. Ogolnie tez sam fakt, ze to ciepłe piciu i smaczne juz robi robote ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potrafie sie czuc osłabiony i smarczeć kilka dni a zrobie sobie 2 dni kuracje po 2 razy dziennie teraflu i juz jak nowy.
  • Odpowiedz
@BajerOp: na zatkany nos tylko otriwin albo sudafed :D akatar to gówno ktore nie dziala a te dwa pierwsze to po minucie nos jest juz puściutki. Rewelacja. Nie rozstaje sie z tym jak mam katar.
  • Odpowiedz