Wpis z mikrobloga

#prawo #orange #umowy
Mircy, mam umowa na Internet od Orange, jako że nie dało się podpisać na rok/ umowa bezterminowa to zostałem zmuszony brać umowę na dwa lata(praktycznie monopol w moim starym bloku, bo albo oni albo ujowy prywaciarz). Został rok do ukończenia umowy a jestem teraz na nowym mieszkaniu gdzie już jest net, a właściciel nie wyraża zgody( mam to na piśmie)
Co jeszcze potrzebuje aby zerwać umowę bezkosztowo?
  • 12
  • Odpowiedz
W normalnym kraju rezygnujesz z umowy poniewaz przeprowadziles sie i nie moga swiadczyc teoich usług w nowym miejscu zamieszkania. Przeczytaj umowe i znajdz paragraf o wypowoadaniu umowy. Czy jest tam cos o szczególnych warunkach wypowiedzenia umowy.
  • Odpowiedz
@CODER_BEST: nie chce mobilnego bo już mam na nowym mieszkaniu
@spinacz_zbawiciel: jest tak "Możemy rozwiązać umowę: ze skutkiem natychmiastowym - jeśli ze względu na zaistniałe warunki techniczne nie badziemy mieli mozliwosci jej swiadczenia"
  • Odpowiedz
@frytaa: zapomnialem dopisac że mam promocję do stycznia - kiedy jest ostatnia obniżona fakturka cz czekac do stycznia i wtedy im to wypowiedzieć
  • Odpowiedz
@CODER_BEST: nie chce mobilnego bo już mam na nowym mieszkaniu

@spinacz_zbawiciel: jest tak "Możemy rozwiązać umowę: ze skutkiem natychmiastowym - jeśli ze względu na zaistniałe warunki techniczne nie badziemy mieli mozliwosci jej swiadczenia"

Z takim zapisem nie wypowiesz umowy. Ewentualnie przeniesc twoja umowe na nowego lokatora ale... Raczej malo prawdopodobne.
Ewentualnie grzecznie poprosic w firmie o możliwość szybszego skończenia umowy
  • Odpowiedz