Wpis z mikrobloga

Ludzie bo ta sprawa pojawia się wielokrotnie. Czemu niby wódka miałaby nie zamarznąć?! 40% to czysty alkohol a
60% wódki to WODA które zamarza BO NIE JEST WODĄ DESTYLOWANĄ. Jeżeli wódka leży w niskiej temperaturze długi czas to woda zwyczajnie zamarznie i to nic dziwnego. Alkoholu czystego jest tam na pewno odpowiednia ilość.
Przepraszam za taki stanowczy głos ale uniosłem się bo nie rozumiem czemu ludzie są przekonani że taki roztwór nigdy
ludzie są przekonani że taki roztwór nigdy nie zamarznie.


@pawel0707: Nie piję do tego, że zamarzła. Mam problem z tym, że jedna zamarza a druga nie, choć przebywają w tej samej temperaturze, co oznacza, że kupiłem dwa takie same produkty, które takie same jednak nie są.
@blunch A jakim cudem miałby by być takie same? Jeden produkt ma 40% alkoholu ale żaden producent chyba nie gwarantuje że skład atomowy zawartości butelek jest identyczny co do najmniejszej cząstki. Zamarza przez to że woda która była w innej partii miała powiedzmy więcej magnezu (tu nie wiem jakich minerałów czy innych zabrudzeń ale woda zamarza przez nie)
A jakim cudem miałby by być takie same?


@pawel0707: Ale czemu masz problem? Skoro producent sprzedaje produkt, to oczekuję, że będzie taki sam, niezależnie ile butelek kupię. A tu różnica wydaje się być duża, skoro jedna butelka zamarzła, a druga jest idealna do picia.

Jak kupujesz Colę to nie spodziewasz się smaku Pepsi, bo producent się jebnął w składnikach. Receptura jest ta sama.
@blunch: Ale oni się nie jebnęli w składnikach. To jakbyś kupił batonik i go podpalił i dziwił się że jeden spalił się szybciej niż drugi. Czemu niby te wódki miałyby zamarzać w takich samych temperaturach. Jakby na butelce stało "należy przechowywać w -4 stopniach C" i by wódka przez to nie nadawała się do spożycia. To by była ich wina.
To jakbyś kupił batonik i go podpalił i dziwił się że jeden spalił się szybciej niż drugi.


@pawel0707: Ale żeby zjeść batona to go nie podpalasz, a wódkę mrozisz zawsze przed podaniem.

Czemu niby te wódki miałyby zamarzać w takich samych temperaturach


Według mnie stopień technologiczny nie powinien dopuszczać sytuacji, w której skład mineralny się różni. Wódka jest wielokrotnie destylowana, filtrowana itd. i nie powinny zdarzać się takie sytuacje.
@blunch: To tak ci się wydaje że nie powinna :P
Można poświęcić więcej pieniędzy i czasu by zrobić tak jak ty byś chciał ale po co? To jakby produkować tylko samochody które rozpędzają się do 100km/h w 5s. Mądrzej produkować także tańsze