Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie odnośnie nadchodzącego protestu taksówkarzy. Chciałbym zrobić bazę numerów bocznych taksówek, które blokowały Warszawę podczas protestu w środę. Żeby to zrobić, chciałem poprosić użytkowników o zdjęcia z protestu i samemu wyłuskać te numery boczne, a potem udostępnić w prostej aplikacji - żeby klient świadomie mógł wybrać dobrą taksówkę, nie Janusza.

Moje pytanie brzmi: czy zbieranie takich danych i/lub zdjęć jest legalne w świetle RODO?

#prawo #januszeprawa #taxizlotowa #januszebiznesu
  • 8
@TaxiBuster: Przede wszystkim ja tu widzę naruszenie dóbr osobistych.

Samo zbieranie danych nie będzie problemem, tym bardziej, że na podstawie numeru bocznego nie zidentyfikujesz osoby, a do apki chyba nie wrzucisz zdjęcia czy dodatkowych danych.
@GordonL: apka będzie prosta, będzie składała się z jednego ekranu, na którym użytkownik będzie wpisywał numer boczny. po wpisaniu apka poinformuje, czy dany samochód blokował miasto w środę.
@r4do5: jeśli by apkę nazwać "porządny taksówkarz" i nad polem do wpisania numeru bocznego dać pytanie "Czy kierowca walczył o uregulowanie rynku przewozów osob?" to chyba mało co mogą zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie jestem prawnikiem ale skoro gosc protestowal to w jaki sposob narusza jego dobra zgodne z prawda potwierdzenie tego faktu?


@r4do5: Jak nazwiesz apkę "Lista Januszów" to będzie.

rodo chyba dotyczy osob prywatnych a nie firm?


@r4do5: Rodo dotyczy wszystkich, ale z jego zakresu wyłączona jest działalność osobista i domowa.
Jednak tworzenie apki dla wszystkich nie łapie się na to wyłączenie.

jeśli by apkę nazwać "porządny taksówkarz"


@TaxiBuster: Masz