Wpis z mikrobloga

Piszę kolejny raz z poważnym problemem dentystycznym. Od około roku czasu bolą mnie przewlekle zęby po prawej stronie. Byłem u 4 dentystów i żaden nie widział żadnego problemu, a mnie boli. Nie ma objawów na ciepło, zimno (może minimalnie), na nagryzanie i opukiwanie, a nawet nie ma różnicy w nocy. Mam za to odsłonięte szyjki zębowe (tj paradontoza, choć nie widać resorbcji korzeni na rtg), a czasem i nawet zębinę, więc sam się domyślam, że bakterie drażnią pod dziąsłami, dlatego nie widać niczego na zewnątrz, ani w zdjęciu pantomograficznym. Możliwe też, że mam przewlekłe stany zapalne miazgi. Po prostu nie da się określić gdzie dokładnie jest ból. Czasem nawet bolą mnie dwójki, ale głównie 6-7, rzadziej piątki.

Dentyści orzekli, że wina ósemek. Wyrwane. Na moment miałem spokój i od 2 dni znowu mnie boli, choć da się spać itd, ale miłe to nie jest. Wydaje się, że są powiększone węzły chłonne przy 6-7, bolesne bardziej przy dotykaniu niż inne, ale też wszystko póki co idzie wytrzymać.

Moim zdaniem mam przewlekłe zapalenia miazgi w kilku zębach, może spowodowane bruksizmem (jestem nerwowy), czy też innymi, rzadszymi problemami, stąd to wszystko. Nie miałem nigdy ostrego zapalenia, nigdy nie wiłem się z bólu, raczej wszystko jest takie otępiałe, uciskające (może ćmiące), stałe i przechodzi, ale ostatnio coraz częściej się pojawia i coraz dłużej schodzi to na zejście, więc pewnie zbliżam się do ostego stanu zapalnego.

Gdzie w okolicach Częstochowy mógłbym to zdiagnozować? Czytałem, że badanie żywotności miazgi najlepiej robić elektrycznie, ale to bardzo rzadko spotykana sprawa u naszych dentystów. Większość dentystów bada tylko na zimno i ciepło, a z tego wiele nie wynika.

Jak to wygląda http://howwwblog.info/rozne/aparat-elektrodiagnostyczny-pulpest.html

Może być inne miasto, jeśli ktoś zna, byle nie na 2 końcu Polski.

Ogólnie wykończe się ze strachu bo znam 2 osoby, które po takich objawach miały robione zęby na żywca, a dentysta mówi że "tam nic nie widać złego".

#dentysta #lekarz #stomatolog #stomatologia #pytanie #kiciochpyta #zdrowie #nfz
Ambiwalentnik - Piszę kolejny raz z poważnym problemem dentystycznym. Od około roku c...

źródło: comment_fOAex9nKEELEUP6QOcDZjknD8ujMbXNW.jpg

Pobierz
  • 7
@Ambiwalentnik: nie było zasady, miałam takie dni, że bolało non stop. cała prawa strona dolnej szczęki bolala, na początku myślałam że mnie przewiało i może to od zatok, ale jak nie przechodziło to poszłam do rodzinnego, a on kazał do dentysty ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie znam się na zdjęciach, ale było widać chyba stan zapalny
Nie dało się spać, nie pomagał nawet Ketonal. Tak jakby, ból rwiący. Na początku dentosept w płynie mi trochę pomagał, później już nie dzialal. Ogólnie to było okropne. Za naprawę tego zęba zapłaciłam łącznie z 1200(,)