Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie "inteligentne gniazdko" z biedronki za 49,99
Ogólnie działa, ale sama aplikacja do obsługi do to czysty szmelc. Nawet nie zapamiętuje sesji logowania mimo zaznaczonego czeckboksa, trzeba się logować po każdym uruchomieniu apki.

I teraz moje pytanie, czy da się w prosty sposób rozpracować protokół komunikacyjny takiego urządzenia, żeby sobie sterować tym bez pośrednictwa tej apki?
Nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale odpaliłem #wireshark i próbowałem odnaleźć odpowiednie pakiety, ale chyba w ogóle nie widzę żadnego ruchu wychodzącego z mojego telefonu (podłączony w tej samej sieci wi-fi). Da się to jakoś w miarę ogarnąć przez kogoś bez doświadczenia, robił ktoś kiedyś coś podobnego?
#gniazdko #smarthome #hacking
  • 15
@santdner: pobrałem apkę i mogę Ci od razu powiedzieć, że dekompilacja będzie Ci potrzebna, gdyż komunikacja jest w jakiś sposób szyfrowana, a klucze (na szczęście jawnym tekstem) są zaszyte w kodzie. Nie mam potrzeby kupowania takiego gniazdka, więc nie pomogę własnymi eksperymentami.
Edit: widzę w środku klasy z "esp" w nazwie, więc sugestia @cocamide może być jak najbardziej słuszna.
@l-_-l: hmm, to chyba póki co sobie daruję, liczyłem właśnie na to, że nie ma żadnego szyfrowania i da się w jakiś banalny sposób wyłapać komendy, a żeby tam zajrzeć do środka musiałbym najpierw zakupić wkrętaki trzyramienne, w każdym razie dzięki za sprawdzenie
Kilka dni temu było przecenione w Biedronce za 24,99. Niestety, żona kupiła tylko jedno. Mimo (prawie) natychmiastowej wyprawy do Biedronki i okolicznych nie udało mi się kupić więcej!