Wpis z mikrobloga

@adbloczek: jaki ma sens ładowarka indukcyjna do auta ? Jak odpalisz nawi to ładowarka przestanie ładować ze względu na wysoką temperaturę baterii. Nawet na kablu jest problem, jedynie szybkie ładowarki dają radę od oneplus, supervooc czy huawei
Neaopoliti - @adbloczek: jaki ma sens ładowarka indukcyjna do auta ? Jak odpalisz naw...
@Neaopoliti
Właśnie z tego powodu szukam czegoś z wentylatorem - wtedy takie coś miałoby sens. Z szybkim ładowaniem po kablu nie mam problemu (podpięty do transmitera Roidmi 2), ale bezprzewodowo byłoby dużo wygodniej.

Ten filmik co wstawiłeś to o co w nim chodzi? To po prostu materiał promocyjny jakiejś firmy nie mający nic wspólnego z ładowarkami indukcyjnymi :)
@adbloczek: no pokazuje, że podczas korzystania z aplikacji nawigacyjnej ładowanie jest ograniczone przez zbyt wysoką temperaturę baterii. Ładowanie indukcyjne wydziela dużo większą temperaturę od ładowania przez kabel, więc utwierdzam Cię, że indukcja w aucie nie ma racji bytu. Chyba, że nie korzystasz z telefonu.
@adbloczek: no, ale to będzie hałasować niemiłosiernie. Weź pod uwagę, że w wakacje temperatura otoczenia to 25-30'C co dodatkowo pogorszy ładowanie. Wybór należy do Ciebie, ale wg mnie technlogia nie ma zastosowania w samochodach.
@Neaopoliti
Pewnie będzie hałasować, ale i tak hałasu generowanego przez 17-letni samochód raczej nie przebije :)
Nie no, rozpatrywałem wszystkie za i przeciw i w mojej ocenie jest szansa, że będzie to w miarę sprawnie działało, ale najwyraźniej chińczyki jeszcze nie wpadli na ten pomysł :)