Wpis z mikrobloga

#banki #pkobp

Przenosił ktoś rachunki bankowe? Wszystko zagrało?

W PKO BP kolejki emerytów, kopanie się ze wzorem podpisu i wysyłanie listów jak ktoś chce zamknąć np. konto inteligo.
Właśnie wypełniłem wniosek elektroniczny o przeniesienie 'rachunku' z saldem, zleceniami przelewów itp. z końcem grudnia pkobp>getin.

Byłby to łatwy sposób na ubicie rachunków do których zamknięcia jest konieczne wysyłanie listów/wizyta w oddziale/wzory podpisu itp. bzdury.
  • 6
@Matpiotr:
Po zalogowaniu na prawo: oferta i wnioski > nowy wniosek > przeniesienie rachunku płatnicznego.

I po wypełnieniu zajmują się zamknięciem rachunku i przeniesieniem środków / odbiorców / zleceń do siebie.
Wypełniłem, zobaczymy co z tego będzie. Z tego co doczytałem nie da się zachować numeru konta ze starego banku - ale na tym mi nie zależy, chce skutecznie zlikwidować konto bez wysyłania listów / zmiany wzoru podpisu w budzie /
@Marcinowy: Nie tylko w PKO. W raifajzenie czy to za greka czy za austriaka też przy każdej wizycie: 'ten podpis nie pasuje do wzoru' - widzi cep mnie, mój ryjec, mój dowód + skan mojego dowodu w swoim komputerku.

Nie wiem kto im wymyśla te procedury. Na szczęście w rajfim rachunek można zamknąć telefonicznie.
Dam znać co wyjdzie z tego w styczniu. Jak ładnie getin wszystko pozamyka za mnie to będzie
@s_t_u_l_e_j Zamykalem Raiffeisen z tydzień temu telefonicznie ( ͡ ͜ʖ ͡)
A jak przekonywał żeby zostać... 30 dni maja, dyspozycja złożona, podałem numer konta do zwrotu środków (trochę zostawiłem nadpłaty).