Wpis z mikrobloga

@Minzzzy: po pierwsze to elementy masz położone na warstwie TOP i te pady do przylutowania też.

Jeśli ma być to płytka jednowarstwowa, to wszstykie ścieżki ciągniesz na warstwie bottom.

Druga rzecz to te elementy wystarczy po prostu z głową poobracać.

Co do transformatora to tyś wybrał jakiś mini trafo separujące dla sygnałów czy #!$%@? wie co.

Zanim umieścisz footprint to weź znajdź np. na TME jakiś transformator i jego wymiary. Jeśli
@Minzzzy: Teraz jest ok,ale oddal trochę ścieżkę pezy C5 bo podczas wytrawiania może się nie wytrawić przestrzeń między nimi i bedzie zwarcie,ja tak miałem i był to taki mały włosek,że trudno było ustalić czemu układ nie działa
@Minzzzy: jest lepiej, ale to Twoje wyjście nie zostanie wytrawione ani nie jest połączone - brak przelotek.

Poza tym jedziesz na standardowej grubości ścieżki - pociągniesz 0.5A i się ona spali
@Minzzzy: gościu, i teraz dla tych dwóch pól lutowniczych będziesz robić płytkę dwuwarstwową? Po prostu zrób dwie duże przelotki i powiększ ich średnicę żeby tam wsadzić przewód.

no nie wiem czy 0.4mm będzie wystarczające bo nie wiem ile prądu będziesz z tego ciągnąć.
Jeśli LM350 może wydolić max 3A to policz ścieżki dla 3A.

Poza tym skąd wziąłeś ten schemat z tak połączonymi kondensatorami i diodami przy transformatorze?
Zwykle takie coś
Tymian - @Minzzzy: gościu, i teraz dla tych dwóch pól lutowniczych będziesz robić pły...

źródło: comment_9eQ7VYWGUNWCb7AqK1YV2zOVH7ZIQYhw.jpg

Pobierz
@Tymian: @LRF1000W: W poprzedniej wersji transformator miał 12V i te diody miały za zadanie podbić napięcie do 24V.Teraz widzę,że lepszy jest ten układ z mostkiem więc zamieniłem transformator na 24V 3,3A. Dodałem mostek i kilka elementów wyrzuciłem. Jeszcze mam problem z dobieraniem footprintów wcześniej zwracałem uwagę tylko na rozmiar wiertła jaki powinienem użyć (1mm). Są takie żółte pola podpisane jako pola lutownicze. Zakładam, że jeśli nachodzą na siebie to jest
Minzzzy - @Tymian: @LRF1000W: W poprzedniej wersji transformator miał 12V i te diody ...

źródło: comment_m5FcDH8H1XFgeG5ASBcAVh8RYJZfWd1s.jpg

Pobierz
@goldpin: Matko kochana, to złoty goldpin! ()
Polajkowałem, mam nadzieję, że jutro przyniesie mi szczęście oraz atencję na wykładach i laborkach z mikrokontrolerami ( ͡° ͜ʖ ͡°)