Wpis z mikrobloga

rhel dla pracownikow


@kaczor: widziałem że w firmach zajmującej się efektami specjalnymi jest RHEL i na stacjach renderujących ale żeby na desktopie to tak średnio bardziej coś na .deb ewentualnie jak .rpm to na desktop ok jest opensuse (sam używam od dwóch miesięcy i windowsa może zastąpić. jako zastępca worda zoho writter ewentualnie google docs)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tt_2: pracuje w IBM, miałam do wyrobu RHELa lub macOSa. Wybrałam RHELa, jest fajnie. Ma desktopową wersję przecież. A co do wieku paczek i jądra - nie jest źle, max trzy miesiące opóźnienia a przynajmniej są stabilne.
Na prywatnym komputerze używam nightly w większości ale na firmowym... Stabilność to priorytet.
@Axoi: Wiem że ma bo używam RHELa i CENTOS na KVM i VMware ("Server with GUI" czy coś takiego to się nazywało")
Co do paczek nie są to czasem EPEL-e?! np LibreOffice (nie używam wole Zoho Writera)

A propo IBM-u to prawda że w Krakowie i Wrocławiu to Murzynarium?! (tak google pokazuję na mapie) xd
Angielski tylko ważne kompetencje mniej. Jakiś mobing podobno też tam jest.

Co do RHEL-a można go
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tt_2: Nie, mówię o desktopowym RHELu, serwer with GUI też trochę używam. Desktopowy RHEL@ibm ma własne paczki już od bardzo dawna.

W Krakowie jest bardzo fajnie, jedno z luźniejszych i bardzo fajnych miejsc do pracy, przynajmniej lab, nie wiem jak w finansach. Przy rekrutacji liczą się sklille, atmosfera mega fajna, management siedzi z nami i nawet zdanie stażysty jest brane pod uwagę przy decyzjach, bardzo polecam.
Ale Wrocław to murzyniarnia o
@tt_2: teraz nie biora prawie nikogo :) Od poltora roku wisimy na freezie na zatrudnianie ludzi z zewnatrz :)
Wiec kazdy manago musi strasznie mocno motywowac i walczyc o jakiegokolwiek specjaliste z ulicy.
A jak idzie o umiejetnosci to jak mowie - zalezy od dzialu. W moim szukamy tylko seniorow z wieloletnim doswiadczeniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cesarz_Polski: definitywnie nie każdego, definitywnie liczą się bardziej inne umiejętności. Chociaż brak znajomości angielskiego raczej przekreśla, ale w IT to standard, wypada rozumieć dokumentację.

A co do wypłat - sama jako "bardzo junior" mam więcej niż 2k ale sporo mniej niż branżowy standard.