Wpis z mikrobloga

Niech bass będzie z Wami!

Będę robił pewny projekt i potrzebuję listy najlepszych basistów w historii. Tzn. bardziej mi chodzi o uzupełnienie, bo większość myślę mam, ale na pewno kogoś zapomniałem. Na razie lista zawiera:

- Carol Kaye
- James Jamerson
- Larry Graham
- Louis Johnson
- Jack Bruce
- John Paul Jones
- Geezer Butler
- Jaco
- Geddy Lee
- John Entwistle
- Wooten
- Cliff Burton
- Bootsy Collins
- Marcus Miller
- Pino Palladino
- John Patittuci
- Flea (ehh...)
- LES CLAYPOOL!111
- Nathan East
- John Myung

Jak macie jakieś sugestie, to będę wdzięczny, chociaż i tak wszystkich nie zmieszczę, a jako, że to projekt bardziej 'komercyjny', to będę musiał wybrać bardziej znanych mainstreamowo.

I z bassem Twoim. Ament!

#gitarabasowa #bass #gitara #muzyka
  • 19
  • Odpowiedz
@thevelvetunderground @LordLookas Podpinam się , może najbardziej znane can't stop to nic specjalnego ale dla kogoś kto przesłuchał wszystkie albumy jego linie basowe naprawdę wpadają w ucho i niektóre mimo że proste to wymagają niezłej techniki. Trzeba też wspomnieć jak bas i gitara się świetnie uzupełniają w każdym ich utworze. Takiego Pilichowskiego bardzo szanuje ale często to idzie w stronę muzyki dla muzyków.
  • Odpowiedz
@Sakaton: Nobody Weird Like Me, ten to jest dopiero :D a po przesłuchaniu nagrań studyjnych samej gitary i basu do Californication dopiero okazuje się jak obydwa instrumenty ze sobą współpracują i jak jeden nie potrafi zabrzmieć bez drugiego. Poza tym uwielbiam brzmienie Modulusa Flea! Idealnie pasuje do ich stylu.
  • Odpowiedz