Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@szatek16: jesli planujesz kupowac ksiazki to format nie robi roznicy i nie ma co konwertowac, praktycznie wszystko jest dostepne w obydwu formatach, zarowno epub (inne czytniki) jak i mobi (kindle), dodatkowo jak kupujesz mozesz pobierac obydwa formaty, a czasem nawet pdf (ktory na czytnikach dziala #!$%@?). Jesli planujesz sciagac z chomika czy cos to tu nie pomoge bo nie wiem w jakich formatach sa tam ksiazki. Jak nie kindle to moze
@szatek16: Polskie księgarnie mają równocześnie pliki MOBI (Kindle) i EPUB (pozostałe czytniki). Nie ma więc potrzeby konwertowania. Chyba, że masz tony e-booków w RTF czy DOC albo F2B. Ale tak czy inaczej, warto posługiwać się do katalogowania e-booków bezpłatnym programem calibre, który z automatu załatwia konwertowanie o ile go potrzebujesz. Paperwhite 3 to najpopularniejszy czytnik nie bez powodu. Ma znakomity stosunek jakości do ceny. Szczególnie teraz jak jest przeceniony o 30
@szatek16: Specem ani wielkim fanem tematu nie jestem. Kupiłem Paperwhite 3 na którejś z przecen, nie korzystam z Legimi, przeczytałem w pół roku więcej książek niż przez ostatnie ~3 lata i jestem z Kindla bardzo zadowolony. Właściwie nie ma niczego co by mi jakoś przeszkadzało.

Natomiast AFAIK jeśli chcesz korzystać z Legimi to PB.
@szatek16 Tylko Kindle, bo właśnie tam nie będziesz miał problemów z formatami, bo w sprzedaży masz formaty, które Kindle odczytuje bez problemu. Poza tym - w razie jakiejś ściągawki z neta - masz konwertery online.
Ja mam Paperwhite i, o ile na początku myślałam, że nie przekonam się do cyfrowej formy, tak teraz nie wyobrażam sobie nie mieć go cały czas przy dupie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ranunculus: 90% piratów to epub, reszta mobi.
@szatek16: nie wiem jak teraz to wygląda, się tak się składa, że np. epub ma zaszyty w sobie krój czcionki. w starszych czytnikach nie można tego było zmienić. mi to bardzo nie pasowało, bo lubię czytać wyłącznie fonty bezszeryfowe, a że większość epubów miała w sobie szeryfa to była dla mnie tragedia. można było zmienić tylko rozmiar.
teraz pewnie czytniki to mają, ale
Więc celuję w paperwhite 3 lub touch lux 3.
@Cyfranek:
- Rozumiem, że Legimi w przypadku Kindla działa tylko w ofercie powyżej 30 zł? Tak wywnioskowałem z ich strony.
- Da się pobrać z tego serwisu książę na urządzenie czy jest to taki "streaming" na czas aktywnego abonamentu?
- Jeżeli wybiorę PW3 mam jakiś ograniczony dostęp do bibliotecznego legimi?
Przewiduję też korzystanie z pdfów i doców, ale z tego co czytam
@szatek16: Tak, Legimi z Kindle działa tylko w opcji "bez limitu". Taniej niż w Legimi może być zakupiony u operatora telefonicznego (20 PLN w Play na przykład). Można pobrać i czytać off-line. Przynajmniej raz na miesiąc trzeba jednak zrobić synchronizację z kontem przy pomocy aplikacji (sprawdza, czy abonament aktywny). Nie ma bibliotecznego Legimi na Kindle. Tu najlepszy PocketBook. PDFy w każdym czytniku są kłopotliwe. Paperwhite 3 będzie je obrabiał szybciej, a