Wpis z mikrobloga

Sprzedałem na #allegro ipada jakieś 8 miesięcy temu. Wysłałem paczkomatem, ale kupujący nie odebrał. Paczka wróciła po jakimś miesiącu. Nie kontaktowałem się z kupującym, ale otworzył spór po jakichś 3-4 miesiącach od zakupu. Przedstawiłem dowód wysyłki i wysłałem drugi raz potwierdzając numer telefonu, adres i nr paczkomatu. Kupujący nie odebrał ponownie.

Spór się zakończył i co dalej? Próbowałem zadzwonić, pisałem maila, ale bez odpowiedzi. Najchętniej wysłałbym towar i miał spokój ale szkoda mi kasy 3 raz na wysyłkę. Jak to wygląda pod względem #prawo? Ile czasu mam czekać aż kupujący łaskawie zechce zdecydować co z zakupionym przez niego przedmiotem?

Szczerze mówiąc paczka mi trochę zalega a jak gościu tego nie chce to dałbym dziecku do zabawy. Tylko co jeśli koleś odezwie się po roku i będzie marudził że sprzęt zużyty.

A nawet jeśli zostawię to w paczce to czy po tak długim czasie kupujący może jakoś odstąpić od zakupu? Nie uśmiecha mi się zwracać teraz pełnej kwoty jaką za niego dostałem bo widzę że wartość spada dosyć szybko
  • 3