Wpis z mikrobloga

Doszedłem ostatnio do wniosku, że moja niechęć do pracy po godzinach(jeszcze szkolnych) bierze się ze zbytniego parcia na pieniądze i zmuszania się do robienia rzeczy do których nie mam serduszka i takich na których nie do końca się znam.

Dlatego spróbuję zająć się czymś co mnie jara ^^ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(picrel jedna z ostatnich rzeczy z których cieszyłem się jak dziecko, bot rozwiązujący wykopowy quiz na podstawie bazy pytań i odpowiedzi z wykorzystaniem requestów napisany przy okazji nauki programowania w #autoit)

Docelowo chciałbym potrafić pisać boty dla webowych serwisów. Na ten przykład chciałbym potrafić zakładać masowo konta na portalu, np 2000 kont, a potem utrzymywać na nich aktywność i delegować do określonych zadań.

Jeśli macie jakieś wskazówki/propozycje/źródła może książki z których mógłbym skorzystać to chętnie przyjmę wszystkie rady, jak się zabrać za pisanie takich aplikacji.

Docelowo chciałbym pisać w #python

Pozwolę sobie jeszcze na małe pytanko do ludzi którzy programują już jakiś czas.
Jest na rynku miejsce dla programistów piszących podobne boty? Właśnie jakieś automatyzacje serwisów internetowych, farmy kont, może nawet automatyzacja jakiś kasyn online (o tych kasynach piszę akurat dlatego, że kojarzę, że na takich to akurat chyba zawsze jest miejsce xD)

#programowanie #naukaprogramowania #kiciochpyta #automatyzacja
Z.....e - Doszedłem ostatnio do wniosku, że moja niechęć do pracy po godzinach(jeszcz...

źródło: comment_RYs7TPXAQstU2jMDKQCMyQBLaLBdoqfu.jpg

Pobierz
  • 6
z takich rzeczy które mnie interesowały to robiłem kiedyś spamboty, bota zakładającego masowo konta na jakimś hostingu na które potem wrzucałem jakieś stronki przez FTP i tego typu rzeczy, ale to była raczej dziadowska robota bo pisałem to w Autoit wykorzystując obsługę Internet Explorera ()

W miedzy czasie doczytałem, że tam gdzie trzeba wykorzystać silnik przeglądarki podobno warto zainteresować się selenium.
W miedzy czasie doczytałem, że tam gdzie trzeba wykorzystać silnik przeglądarki podobno warto zainteresować się selenium.


@ZjemCiNoge: Selenium jak najbardziej, da się też sterować nim z pythona. Co do pierwszego pytania, to warto szerzej na to patrzeć, bo jak będziesz np. tylko autoit znał, to pewne rzeczy będą poza zasięgiem (nie o wszystkim co dotyczy tematów kasyn, botów itp. da się przeczytać na SO).