Wpis z mikrobloga

W poniedziałek mam rozmowę z firmą z branży IT w Dublinie. Wiązałoby się to z przeprowadzką do tego miasta z rodzinką :) szansa jest na prawdę spora i żal byłoby nie skorzystać. Zastanawiam się natomiast jakie są koszty życia w Dublinie obecnie, bo coś słyszałem że ceny rosną.
Ile powinienem wołać aby na początku utrzymać rodzinkę? Poniżej jakiej kwoty nie schodzić?
#irlandia #dublin
  • 24
  • Odpowiedz
Duza rodzinka ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak dwie osoby to niżej jak 60k (w IT) bym nie myślał o przeprowadzce, chyba że mieszkając na obrzeżach.

PS. Co to za firma, może mamy jakieś info o niej i oferta już taka lukratywna może nie być... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dyktus: kolega wyżej ma racje. Dziwie sie jeszcze ze ludzie tu przyjeżdżają jak wszystko inne wyjeżdża z tego miejsca. Praca jest ale co z tego jak koszty życia sięgają kosmicznych cen
  • Odpowiedz
@Garcia: 2+1 gdzie dziecko nawet roczku nie ma. Firma dość znana ;) taki tam portalik społecznościowy z chyba miliardem użytkowników. Oczywiście to wstępna rozmowa :-) diabli wiedzą czy przejdę cały proces.

@oscarus: Jest aż tak źle? ^^ brzmi przerażająco
  • Odpowiedz
@Dyktus: pracuje w IT i jestem w trakcie rozmów aby wyjechać do Polski i pracować zdalnie (6 kolegów z pracy już się zdecydowało na taki ruch, ostatnich dwóch wyjechało miesiąc temu) Za wypłatę irlandzka w Polsce nie będę narzekać, i będzie starczać do pierwszego na pewno. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dyktus: No jak trzy osoby, to niżej jak 70k € to nie schodź, bo będzie wegetacja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Biorę pod uwagę, że nie będziesz pracować w tej firmie paru miesięcy, a nieco dłużej, zatem biorę pod uwagę żłobek etc. Z tego co wiem to ta firma ma dużo etapów, nie skończy się na pierwszym, ale trzymamy kciuki!

W mojej firmie sporo ludzi ma domy na
  • Odpowiedz
@oscarus: Powiedz proszę jak to wygląda z podatkowej strony ? Jeżeli nie chcesz tutaj pisać to możesz użyć priva ( ͡° ͜ʖ ͡°) pytam, bo też myślałem o takiej opcji, ale nie byłem pewien czy ktoś to wdrożył w życie wogóle. Wspomniałeś o 6 kolegów z pracy co zdecydowali się na taki ruch, wszyscy z Polski ?
  • Odpowiedz
@Garcia: oczywiście wciąż są zatrudnieni na irlandzkiej umowie płaca tu podatki (przylecą na Christmas Party) i dostają wynagrodzenia na konto irlandzkie. Wiec prawnie są zatrudnieni na tych samych warunkach cały czas.
  • Odpowiedz
@oscarus: No w tym roku to pewnie tak, bo rezydentura podatkowa irlandzka, ale od przyszłego roku to pewnie rezydentura już w Polsce. Ok dzięki! Wydaje się, że jest to możliwe in general.
  • Odpowiedz
@Dyktus: W czym kodzisz pytałem :) Jak korporacja to walcz o 70K. Tak jak wcześniej @Garcia napisał, na fajne życie w Dublinie trzeba mieć 70K z rodzina. A to co @oscarus pisze tez prawda. Bardzo dużo ludzi tak robi sam się zastanawiam nad tym ruchem, dopóki nasi politycy sie nie zorientuja i nie zechca tych pracujących wirtualnie za granica opodatkować.
  • Odpowiedz
@Dyktus
Mieszkanie w Dublinie okolice 1.8-2 tys na miesiac. W okolicach jak Celbridge, Lucan 1400, 1500. Troche dalej jak Naas 1300.
Paliwo 1.5 euro za litr benzyny.
Jedzenie w sklepach pewnie z 30 do 50 procent drozej niz w Polsce.
Wyjscie para na miasto na jakis obiad plus po winku to jakies 40, 50 Euro.
Ubezpieczenie samochodu jesli to Twoje pierwsze to okolo 2000 Euro na rok.
Bilet do kina 12,15 Euro.
  • Odpowiedz
@Dyktus: Jak zarabiasz 70k to masz 3,9k na rękę miesięcznie. Dla 3 osobowej rodziny wydasz 1,9k na mieszkanie i opłaty. Zostaje 2k, więc już sam możesz sobie policzyć czy to dla ciebie normalny standard życia.
  • Odpowiedz