Wpis z mikrobloga

Dzisiaj rano chciałem zalogować się na swoje konto na netflixie i zonk. "E-mail nie jest powiązany z żadnym kontem w serwisie". Jakim cudem, przecież ogladam filmy na netflixie od 4 miesięcy. Po kilku bezowocnych. próbach dokładnego wpisywania danych stwierdziłem, że sprawdzę maila. Wchodze a tu kolejny zonk (pic rel). Ktoś z dotkniętej kryzysem Wenezueli albo raczej używając vpna przejął moje konto. Nie wiem jakim cudem, nie klikam w żadne podejrzane linki ani nigdzie nie podaje swoich danych logowania, więc byłem mocno zszokowamy. Na moje szczescie as dokonujący włamu nie zmienił numeru telefonu, więc szybko wysłałem sobie kod odblokowujący smsem (który przyszedł po hiszpańsku). Szybkie logowanie i patrze, że faktycznie ktoś podmienił maila. Ba, zmienił język na hiszpański, utworzył sobie dwa profile i... Ustawił sobie #!$%@? najdroższy pakiet. Na moją kartę bankową. W przypływie paranoi zmieniłem hasła na każdym portalu i w banku, ale myślę że to chyba nie był zły pomysł. Mireczki jakieś pomysły jak do tego mogło dojść?
#netflix #hacking #niewiemjaktootagowac
Pobierz
źródło: comment_PxVm97Rn3eE2joSxQnMSn1QTRtsRN2gg.jpg
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DVJPT: miałem też takie przeboje. Dwa razy. Zmieniałem hasło na 16 znaków losowy ciąg znaków i ustało. @wysuszony dwustopniowe logowanie jest na netfliksie? Kiedyś nie było..