Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #kosmos #astronomia urodzone najpóźniej na początku lat 90. Pamiętacie kometę Hale-Boppa? To było gdzieś na przełomie lat 96/97. Pamiętam, że jako gówniak, regularnie siadałem wieczorami przy oknie i ją oglądałem.
Była bardzo jasna i często widoczna. Dlatego zaskoczyło mnie że większość moich rówieśników w ogóle nie pamięta tego wydarzenia.
Btw ma ktoś może jakieś autorskie zdjęcia tej komety?
watchtek - Mirki spod tagu #kosmos #astronomia urodzone najpóźniej na początku lat 90...

źródło: comment_stuhsol7ySRGC8fqFRx0vER3AaBKoe9N.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • 3
@watchtek pamietam, fajnie ze mi o niej przypomniales, pojawiala sie na zachodniej czesci nieba, bylem nia zachwycony, piekny ogon niczym na zdjeciu, wspaniale wspomnienia ;) szkoda ze nie mialem czym zrobij jej zdj
  • Odpowiedz
@watchtek: Pamiętam kilka rzeczy z tego:
1. Mega śnieżna zima
2. Stare baby lamentowały, że to znak końca świata (to był chyba 95 r czyli koniec XX wieku
3. Zajebiście jasna i zajebiste dwa warkocze
  • Odpowiedz
@watchtek: Pamiętam. Moje drugie najstarsze wspomnienie które pamiętam dobrze. Byłem świadomy co to, czym zaskoczyłem jakiegoś starszego pana co zaczepił mnie i tatę jak to obserwowaliśmy :D
  • Odpowiedz
@watchtek: Pamiętam. Zima, dużo śniegu. Ale nie było za zimno. Starszy brat zabierał mnie na sanki a potem siedzieliśmy na nich i się gapiliśmy. Byłam jak zahipnotyzowana. Moze dożyję powtórki podobnie pięknego zjawiska.
  • Odpowiedz
@watchtek: Musiałem mieć z 6 lat, pamiętam moment kiedy wyszliśmy z ojcem na dwór i ją obserwowaliśmy. Chciałbym kiedyś zobaczyć jeszcze raz takie widowisko na niebie. Następny przelot komety Hale-Boppa za jakieś 2500lat, chyba nie dożyje :/
  • Odpowiedz
@simperium: nie mam ani jednego flashbacka związanego z tą kometą któy działby się w dzień :P Pytanie z cyklu czemu włączone latarnie bardziej zauważalne są w nocy a nie w dzień :P
  • Odpowiedz
@watchtek: ja mam, jak wracałem do domu ze szkoły. Akurat tamtego dnia wysiadłem zupełnie, gdzie indziej i do domu szedłem przez taką górkę. Obserwowanie wiszącej na niebie komety było uczuciem, jakby z filmu co najmniej post apokaliptycznego, albo sci-fi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@watchtek pamietam jak ojcoec mi ją pokazał, ale nie umiem umiejscowic go w czasie, nie wiem jaka była pora roku. Piękny widok. Jeden na całe życie. Za to bardzo dobrze pamietam zacmienie z 99 roku.
  • Odpowiedz