Wpis z mikrobloga

Hej,
potrzebuje pomocy w składaniu kompa. Z zasilacza (be quiet! 500W Pure Power 10) mam dwie takie wtyczki (CPU1 P4 / CPU2 P8). Wpinając je na różne sposoby (obie czy po jednej wtyczce) w to 8 pinowe gniazdo na płycie (MSI B360-A PRO) komputer nie chce ruszyć. Jeden obrót wszystkich wentylatorów i zapalona na chwilę na biało dioda EZ Debug LED na płycie. Nie wiem, może coś jest niekompatybilne? Procesor wyciągnąłem i zamontowałem ponownie.

#komputery #pcmasterrace
Hub3rt - Hej,
potrzebuje pomocy w składaniu kompa. Z zasilacza (be quiet! 500W Pure ...

źródło: comment_GMTRdDQKAJsAAxv4cw3QSYSbx5F7yjAI.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@Hub3rt: Oddaj procesor, a poszukaj sobie lokalnie na olx, z drugiej reki i3 8100 albo i5 8400. Ceny nówek biją rekordy obecnie niestety. Procka powycieraj z pasty i cześć, nie będzie problemu. Zwracałem kiedyś na początku przygody z kompami jak pomyliłem sockety :)
  • Odpowiedz
Okej, czyli na pewno jeżeli płyta obsługuje procesory 8 gen. to nie ma żadnej wstecznej kompatybilności by wrzucić do niej 7 gen. tak?
  • Odpowiedz
@stiven777: Jakiś pomysł jest ;) No dobrze, dzięki serdeczne za zaangażowanie. Po kroku udało nam się dojść do problemu. Przynajmniej nie będę się już męczył za kolejnymi próbami podpięcia kabli i główkowania co jest nie tak. Nie chcesz czasem kupić procka? :D
@krabat: również dzięki za potwierdzenie gdzie leży problem.
  • Odpowiedz
@Hub3rt: Procka? Fujka. Musiałbym kompatybilną płytę znaleźć i ram kupić ddr4.
@krabat nie tyle potwierdził co WSKAZAŁ gdzie leży problem.

Na pocieszenie: jak sobie nowy bios (7B22v24) wgrasz to 9 generacja będzie Ci działać.
  • Odpowiedz
@stiven777: Racja, @krabat: odezwał się po raz pierwszy tutaj i od razu powiedział co i jak :D ale dzięki Twoim wypytywaniom po części też do tego doszliśmy.
O to jakaś dobra wiadomość. Może się kiedyś przerzucę na 9 skoro tak. Dzięki
  • Odpowiedz