Wpis z mikrobloga

@m4kb0l: ja od pół roku używam tylko Windows Defendera w Win10 + zdrowy rozsądek. :)
W najnowszym buildzie (aktualizacja od dzisiaj) ma dostać sporo nowości, np. skanowanie w czasie rzeczywistym czy piaskownica.
@SebaKomp: jeszcze nie słyszałem o tym żeby ktoś narzekał na wydajność Defendera :D Jeśli Defender nie odstaje wyraźnie od produktów innych firm, to po psa kupować/instalować produkt zewnętrznej firmy, który jeszcze potrafi wysłać reklamy, a jak go w porę nie zaktualizują to potrafi brickować systemy przy update. Serio, nie ma sensu brać czegokolwiek innego jeśli nie potrzebujesz bardzo specyficznych funkcjonalności. Popatrz jeszcze w kierunku rozwiązań enterprise które masz w Defenderze, jak
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: Ja nie używam żadnego antywirusa, wywaliłem Defendera. Spowalniał gry.
Potrafi, ale jeszcze nie wiedziałem reklam w Bitdefenderze lub Kaspersky (mówię o produktach darmowych)
@SebaKomp: Nie wiem na czym opiera się to "spowalnianie gry" którego doświadczyłeś, ale to średni argument na rzecz dyskredytowania Defendera jako dobrego produktu dla większości użytkowników ;) Tak jak nie stwierdzisz z 100% pewnością że Bitdefender jest lepszy od Kasperskiego czy w tym stylu - jeśli ktoś potrzebuje mieć wystarczająco dobrą ochronę, to Defender jest w czołówce tych dobrych programów - a fakt że jest darmowy i zintegrowany tylko pomaga.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: Opiera się na tygodniu dokładnych badań zużycia zasobów PC. Wiem, PC to dla mnie tylko "konsola", a jedyne, co na nim odpalam, to Steam. Na laptopie mam Bitdefendera. No nie stwierdzę, ale testy robię co 3 miesiące ;)
Jest w czołówce, ale to czasem za mało. W Bitdefenderze korzystam z ochrony przeciw ransomware i VPN, których nie znajdę w Microsoft Defender.
Ale absolutnie nie skreślam tego AV, lecz jest to