Wpis z mikrobloga

Wykopki pytanko. Mam nissana Tiida z 2007r.( 1.8 125km) i strasznie dużo w mojej opinii pali. Tankowałem go dziś drugi raz od momentu zakupu; przy pierwszym tankowaniu wyszło 16l/ 100km. Wymieniłem pompę wody, pasek klinowy i termostat, sprawdziłem sondę lambda i przedmuchy na wydechy( miał dziurę - zaspawana już). ELM327 po połączeniu z torque pokazuje spalanie rzędu 9-10l w zależności od jazdy. Dzisiaj weszło 31 litrów po przejechaniu 200km... jakieś sugestie co może być nie tak? Internety piszą o spalaniu ~9l/100km

#pytanie #samochody #spalanie #rachunki #oszczedzanie
  • 3
torque pokazuje


@Goliat1988: pokazuje tylko orientacyjnie wedle danych które tam wbijemy, nie bierze spalania z komputera pokładowego

1.8 spokojnie ponad 10 może brać przy ciężkiej nodze, ale ~15 to też dość sporo. Jeździć, obserwować
@Atreyu: staram się na obrotomierzu trzymać wartości 2-3k. Nie przekraczam 120km/h( na obwodnicy trójmiejskiej), nie piłuję na światłach silnika i dojeżdżając do świateł hamuję silnikiem - nie jeżdżę może idealnie pod kątem optymalizacji spalania ale nie sądzę, bym na tyle źle jeździł by podbić spalanie o 50% :/

Edit//
Czy klima może podbić aż tak spalanie? Dla spokojności teraz nie będę używał jej( i tak temperatury spadły)
@Goliat1988 Spalanie jakbyś miał hamulec zaciągnięty. Ja bym zapytal fachowca, takie gówienko powinno palić z 6 litrów, a nie 16. Może jakiś czujnik albo świece. Klima to tak pewnie z litr, ale nie pięć.