Wpis z mikrobloga

Mirki który utwór ze wszystkich części herosów uważacie za najlepszy? Ciekawie by było zrobić taki ranking, który utwór wg mirko jest najbardziej chętny do słuchania przez większość. Dla mnie utworem który chyba najbardziej zapadł w pamięć jest The Mountain Song z HOMM IV. Jakie są wasze opinie?

Swoją drogą zauważyłem, że jeden utwór z czwórki był mocno inspirowany utworem z Twierdzy (a może było na odwrót chociaż czwórka wyszła rok po premierze twierdzy)

Twierdza
HOMM IV


#homm #heroes #heroes3 #homm3
  • 6
@Erektuser: mało znany fakt: niektóre utwory czy też dźwięki z H3 i H4 pochodzą z pewnej biblioteki która była używana przez wielu kompozytorów - przykładowo sea theme z H4 będzie baaardzo podobne do pewnego utworu z piratów z Karaibów czy innego z black and white.

Wracając do pytania: Chaos Theme z H4 wraz z Fortress H3. Cudo, zwłaszcza w wykonaniu Heroes Orchestra (polecam przesłuchać!).
@Erektuser: W moim sercu na zawsze cała muzyka z H3 i H4, ale wybieram podlinkowany utwór z menu podstawki H4. Szkoda, że został zastąpiony w dodatkach takim dziadostwem...

Fun fact: jeden z motywów z H6 brzmi jak plagiat Hansa Zimmera z Kodu da Vinci czy Anioły i Demony. Zrobiłem nawet znalezisko na ten temat prawie 7 lat temu, ale nie przebiło się na główną :D
http://www.wykop.pl/artykul/1013581/soundtrack-m-amp-m-heroes-vi-vs-soundtrack-do-filmu-anioly-i-demony/
Wozyack - @Erektuser: W moim sercu na zawsze cała muzyka z H3 i H4, ale wybieram podl...