Wpis z mikrobloga

Jutro idę na badanie cukru (mocz, morfologia itp) Na 90% jestem cukrzykiem, objawy na to wskazują. Potem zapiszę się do diabetologa, pogadać co z tą kurłą robić. Jak wygląda taka wizyta? dostanę odrazu jakieś leki czy diagnostyka dłużej trwa? Pytam bo chce to załatwić szybka (prywatnie), tylko nie wiem ile wszystko może kosztować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#cukrzyca #lekarz #nauka #diabetyk #diabetycy #zdrowie
  • 12
@Ryboflawina: Po podstawowej morfologi jeśli glukoza we krwi będzie wyższa niż 99 zapewne dostaniesz skierowanie na tzw. krzywą cukrową czyli OGTT. Jeśli wyniki nie będą w normie to na HbA1c który pokaże jakie wartości glukozy miałeś w na przestrzeni dłuższego czasu i dopiero dostaniesz skierowanie do diabetologa jeśli wyniki będą złe. Przynajmniej tak to u mnie wyglądało.
Ja przy wykryciu cukrzycy (w trakcie pobierania krwi - zwykła morfologia - zasłabłam) u diabetologa od razu dostałam skierowanie do szpitala, leżałam 10 dni. Ale miałam na czczo ponad 500, to mnie położyli zapewne dlatego ;) Ja prywatnie, u swojego diabetologa, płacę 70 zł.
@Kutazzz: Ogólnie badania wyszły nie tak źle jak się spodziewałem, na czczo wyszło 100 a po 2h od podania glukozy 120. Bardziej martwię się morfologią bo wyniki wyszły gorzej.
Tak jak, ty i @Olanna pisaliście zrobiłem jeszcze badanie krzywej cukrzycowej ale jeszcze wyników nie dostałem.

Dla potomnych
Jak ktoś by ktoś chciał na szybko sprawdzić, czy nie jest cukrzykiem to w medicoverze jest pakiet badań (morfologia, glukoza, mocz) za 50zł

@
@Ryboflawina: 100 na czczo to dopiero stan przedcukrzycowy więc luzik. Dieta powinna wystarczyć. U mnie z 100-114 przez 3 pierwsze miesiące diety zeszłem do 91-96. U mnie "dieta" zalecona przez lekarza to tylko regularne posiłki o wyznaczonych godzinach, dodanie warzyw i owoców i rezygnacja ze słodyczy i napojów słodzonych. Udało mi się nawet wreszcie przytyć 7 kilo ( w krytycznym momencie ważyłem 58kg przy wzroście 179cm). Wcześniej żywiłem się głównie batonami