Wpis z mikrobloga

@tenLoginTezJestZajety: Ucz się języka, który ci się podoba. Taki podział dla "swierzaków" i nie dla świerzaków jest bez sensu.

Co ci po c++ jak chcesz się uczyć pythona, który ma inną składnie, inne podejście do tworzenia kodu, dynamiczne typowanie, jest interpetowany i w ogóle inny xd..

To coś na zasadzie "umiem trochę fińskiego to teraz w końcu mogę się zacząć uczyć hiszpańskiego"

Chcesz coś prostszego to ucz się C#, fajny nowoczesny
Jak już umiesz w jednym języku pisać to kolejne szybko wchodzą


@croppz: Żeby dobrze opanować C++ to trzeba dużo czasu i jest to BARDZO skomplikowany język, już sama ilość sposobów przekazywania parametrów do funkcji może przytłoczyć początkującego (przez wartość T, wskaźnik T*, referencje &, stały wskaźnik const *, stałą referencję const &, prawostronna referencja &&) , gdzie w większości języków nie ma nawet wyboru tylko od razu ma się narzucone to
@kebab-case: no dobra, nie licząc takich rzeczy jak C++, bo to faktycznie jest dość hardkorowy przykład. Ale umiejąc pisać w pythonie opanujesz php, javę albo inne ruby w stopniu pozwalającym na napisanie czegoś przydatnego w ciągu tygodnia albo dwóch. I oczywiście masz rację, skakanie między językami zanim opanujesz jeden na tyle żeby przynajmniej pracę w nim dostać to bezsens. Ale skoro OP twierdzi że już C++ ogarnia to trochę pytona jako
@kebab-case: Assembler ma zupełnie inny model programowania. Argument bierze się z lat doświadczenia. Obecnie jestem w stanie nauczyć się nowego języka programowania niezwykle szybko. Niedawno wskakiwalem w Pythona znając C#, Jave, JavaScript i parę innych. Po prostu usiadłem i zacząłem kodować bez czytania książek, po krótkim obczajeniu składni i doczytywaniu dokumentacji na bieżąco. Stąd uważam, że znajomość innych języków bardzo pomaga w uczeniu się nowych.
@mathix: ale użyłeś argumentu ze łatwość wynika z tego ze dany język jest imperatywny, wytknąłem lukę w twojej logice a teraz jak gdyby nigdy nic kontynuujesz dyskusje zamiast przyznać ze był to nietrafiony argument. Oczywiście jak się ma doświadczenie w programowaniu to nauka kolejnego języka zajmuje mniej czasu
@kebab-case: > Ucz się języka, który ci się podoba. Taki podział dla "swierzaków" i nie dla świerzaków jest bez sensu.

Uczę się języka którego potrzebuję. Podział na świerzaków i nie ma sens. Tak jak napisał @croppz, chodzi o to żeby nie było tłumaczenia co to są zmienne i przykładów dziedziczenia na zwierzątkach tylko od razu rzeczy charakterystyczne dla języka i czym się różni od innych.

Możliwe, że tak. Co nie