Wpis z mikrobloga

@ceb0lak: ja mam synology 215j na obecna chwile chodzi bezproblemowo od 3 lat. Niestety nie mam porównania do qnap. Używam do synchronizacji plików miedzy telefonem, konputerem, laptopem. Jako backup, zdjeć, muzyki. I jako serwer pobierania plików, zdjeć i albumów online, multimedialny (oglądam filmy z niego) jedyne co bym zmienił na przyszłość to na mocniejszy na przyszłość
ban19 - @ceb0lak: ja mam synology 215j na obecna chwile chodzi bezproblemowo od 3 lat...

źródło: comment_qGSWMLc8UHVo4Ck73msHzB15euDN40zz.jpg

Pobierz
@ceb0lak: ja osobiście QNAP mogę polecić, tak jak @uketrab wspomniał, na Celeronie. W domu mam taki, a w firmie pod opieką jeszcze z 10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli chodzi o fotografię, to bez problemu podglądy RAWów z Nikona i Olympusa (te akurat używam). Do trzymania plików bez problemu Windows/Apple/Linux. Do archiwizowania dwa programy - jeden dynamicznie synchronizowanie, drugi odpalanie backupu konkretnych folderów. Dostęp zdalny możesz dokonfigurować
@ceb0lak: Do podobnych zastosowań korzystam aktualnie z Synology, model 4 dyskowy, procek intela.
Zarówno do backupu danych z 4 komputerów (RAWy + gotowe jpg), jak i galerii pozwalającej na dostęp mobilny do fotografii, pozwalającej także na intuicyjne udostępnianie zasobów (PhotoStation).
A te zastosowania to dopiero początek możliwości DSM ;)
@ban19: mi nie musisz o tym pisać. Gdyby patrzeć wyłącznie na parametry techniczne to chyba tylko HP Microserver G8 lub składak. Jeśli natomiast gotowe rozwiązanie działające bez problemów prosto po wyciągnięciu z pudełka to Synology ;)
@ceb0lak: Używam synology od dobrych kilku lat. Porównywałem z Qnapem i jeśli jesteś zwykłym userem to system operacyjny od Synology moim zdaniem jest dużo prostszy, bardziej intuicyjny od tego w qnapie. Do zastosowań domowych koniecznie weź coś na intelu z możliwością transkodowania wideo, co pozwoli dorzucić napisy w locie do wideo po DLNA.

Polecam w tym budżecie Synology DS218play
@ceb0lak: Mam Qnap TS-231P jestem zadowolony.

Kiedyś miałem Synology DS215j ale ten jest wydajniejszy, wygodniej wkłada się dyski, ma agregacje 2 gniazd LAN.

Jeżeli chodzi o obsługę to nie widzę wiele różnic w łatwości obsługi. Mam jednak wrażenie że DSM mniej się rozwija.