Wpis z mikrobloga

Domyślam się, że część z Was testowała dużą liczbę softów więc zapytam - czy istnieje soft, który jest mocniejszy niż ori ale:
a) przy wolniejszej jeździe nie szarpie przy najdrobniejszym ruchu manetką więc można jechać płynnie z mniejszymi prędkościami
b) przy max prędkości nie ma efektu, gdzie hulajnoga co jakiś czas zwalnia i przyspiesza i tak w kółko

Wgrałem custom przy 1.3.8 i powyższe dwa punkty występują co jest mega irytujące. Myślałem o dyoc e01k, testował ktoś?

#m365
  • 12
  • Odpowiedz
@desrt:

a) Nie znam odpowiedzi, ale mam propozycję: ustaw KERS od np. 50km/h. Wtedy możesz dodawać prędkość impulsowo, a nie trzymając manetkę w jednej pozycji, a dzięki wyłączonemu KERSowi hulajnoga nie będzie zwalniać sama z siebie, a normalnie się toczyć. Ja tak właśnie mam ustawione i jeździ się dużo lepiej.

b) To jest znany problem. Nie wiem, czy można go jakoś obejść, ale wygląda na to że nie, bo dużo osób
  • Odpowiedz
@Jake_921: odnośnie a) - kers bardzo mi pasuje, że przy zjeździe z górki puszczam manetkę i zwalniam plus zawsze trochę baterii zostaje więcej. Oraz droga hamowania krótsza. Nie chciałbym się tego pozbywać :( Po prostu na ori sofcie manetka nie działa liniowo, tylko w pierwszej fazie generuje mniejszy przyrost i dopiero odkręcenie na maksa daje pełnego kopa. Na custom sofcie od razu daje dużą moc i to jest kiepskie.
  • Odpowiedz
@desrt: Droga hamowania będzie taka sama. Prędkość od której KERS jest aktywny nie ma wpływu na ręczne hamowanie. Przy hamowaniu ręcznym KERS jest zawsze aktywowany z mocą proporcjonalną do stopnia wciśnięcia hamulca.
  • Odpowiedz
Tak tak, chodzi mi o czas do wciśnięcia hamulca, zawsze już trochę hulajnoga zwolni. Ale masz rację, to marginalna różnica pewnie. Zostają zatem pozostałe punkty - bateria oraz wygoda jazdy z górki.
  • Odpowiedz
@desrt: Tak w ogóle to podrzucam ci moje ustawienia, polecam żebyś sobie wgrał i sprawdził, a nuż ci przypasuje.

Base 1.3.8
KERS min 50km/h
Speed 31/21 km/h
Motor start speed 3km/h
Motor power 42000
Instant mode switch
  • Odpowiedz
@Jake_921: Zwalnia i przyspiesza Ci przy max prędkości czy nie masz tego efektu?
Ja ustawiałem sobie moc w okolicach 34k, bo jednak ponad 90kg wagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@desrt: Przy takiej prędkości (31 km/h) nie ma tego problemu. Pojawia się kilka km/h wyżej (nie wiem na ilu dokładnie)

bo jednak ponad 90kg wagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


U mnie więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jake_921: Sprawdzę jak się bez kersu jeździ ale najpierw przetestuję tego dyoc e01k. Powiedz mi proszę, czy z 1.4.0 można później wgrywać 1.3.8 czy jest ryzyko uwalenia hulajnogi? Bo e01k bazuje na 1.4.0.
  • Odpowiedz